STC 1000 termostat ayarı

Huqqa

Üye
Merhaba arkadaşlar akvaryumu sıcaklık kontrolü yapmak için STC 1000 termostat aldım bağlantısını yaptım 25 dereceye ayarladım 24.5 olunca Isıtıcı devreye giriyor 25 derecenin üstüne çıkınca fan devreye girmesi lazım ama ekranda sabit yanması gerekn ışık yanmıyor sürekli yazdığından baya bi süre geçince devreye giriyor sebebi nedir bulamadım bilen varsa yardım ederse sevinirim teşekkür ederim.

S tusuna 3 saniye basarak program menusune giriniz. Burada yapmanız gereken 2 ayar var.

Program menude 4 menu var. Siz

F2 menusunden diferansiyel sıcaklık değerini gireceksiniz. Bu ne işe yarar termostat yapması ile çalışması arasındaki sıcaklık farkını girmiş olursunuz. Örnek verirsem termostatı 10 dereceye set erriniz F2 parametresini 3 değeri girerseniz soğutma modunda cihaz 10 dereceye kadar soğutur ve durur. Tekrar çalışması için F2 değerine girdiğiniz değer kadar üste ekler ve sonra çalışır yani 13 derecede tekrar soğutma yapar.

Yapmanız gereken F3 parametre ayarı ise iki durum arasında ne kadar sure bekleyeceği girilmesidir. Siz bu değere inilebilen en düşük değeri girmelisiniz.

Bu kadar.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri