Starter v4.3 1fk7032-5ak71-1pb3 servo motor ekleme

esat_kk

Üye
arkadaşlar acil yardım lazım.

S7-315 2pn/dp bir plc ile cu320'e profibus ile bağlanıyorum. active line modül ve single motor modülü bağladım. 1fk7032-5ak71-1pb3 sevo motorunda bağlantılarını yaptım.

sensorless speed control'le motorun resolverini bağlamadan motoru istenilen hızda döndürebiliyorum.

bunun için step 7 v5.5 sp2 ve starter kullanıyorum.

fakat speed control with encoder dediğim zaman 1fk7xx-xak7x-xsxx ve 1fk7xx-xak7x-xtxx model motorları seçebiliyorum, fakat 1fk7xx-xak7x-xpxx motor seçimlerinde çıkmıyor. online olduğumda topolojide actuel'de motorun kodu görünüyor ama project setting'te bir türlü motoru ekleyemedim.

1fk7xx-xak7x-xpxx tipi motoru starter v4.3'e nasıl ekleyebilirim. acil yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
cevabı buldum arkdaşlar, drive-click özelliği olan motorlarda sürücüden sonra direkt motoru drive-clikten tanıtmanız lazımmış. encoder'e gelmeden önce yani.

şimdide close-loop'ta sorun var. encoderi devreden çıkardığımda open-loop'ta servo istediğim rpm'de dönüyor, fakat close loop yardığımda yani encoderi devreye aldığımda F30003 hatası veriyor. bu konuda yardımınız olursa beklerim. çözersem artık buraya yazarım.

kolay gelsin :)

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,207
Son üye
YK58

Yeni konular

Geri