Spiral arıza tesbiti?

yenice

Üye
Black & Decker marka, kg901 model, 900 W, 220 V, 11000 dd, çin üretimi spiral dönerken boşlayıp tekrar yükleniyor, bu düzensiz aralıklarla oluyor.

AC kondansatörünü değiştirdim, mekanik bir sorun yok, rulman ve dişliler problemsiz, yağlama sorunu yok.

Kömür fırçalardan biri tam, diğeri yarıya inmiş, ama daha götürür.

Motor açıkta çalışırken kömürlerden sanki fazla şerare atlıyor gibi geldi ama emin değilim normali nasıl bilmiyorum.

Nüve sargılarını tek tek demir gövde ile karşılaştırıp kontrol ettim, kısa devre vermedi. Her bir sargının yanındaki ile arasındaki rezistans değeri aynı. Tam karşısındaki ile henüz karşılaştırmadım.

Nüveyi atıp yenisini alabilirim ancak problem orada mi acaba, başka yerde midir?

https://www.mediafire.com/folder/qtgmv33pe4v6t/BlackDecker

Bu adreste aletin etiketi,
23 Ekim tarihli çalışma videosu ve,
28 ekim tarihli nüve görünüş videosu var.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kömürleri yenisi ile değiştir, ikisinin de uyguladığı basınç aynı olsun. değiştirirken de kollektörü güzelce temizleyiniz.

1- Güç kablosunu elinizde varsa farklı bir kabloyla deneyin.
2- Kömürlerin eşit olmaması rulmanın görevini yerine getiremediğini gösteriyor zaten. Yeni kömür alın.
3- Cihazın tetik anahtarını kontrol edin.
4- Bütün kabloları kontrol edin yerine sıkıca oturuyor mu diye.
5- Kollektörü Allah ne verdiyse zımparalamayın fazla kömürü üzerinden alın yeterli. Maket bıçağının tersiyle araya giren kömürleri güzelce temizleyin.
6- Sargıları birbiriyle test edin iletimde bir problem var mı diye. Bütün testleri seri devre kullanarak yapın multimetre yanıltır.
7- Motoru şanzımanda ayırıp test edin.
8- Aşırı ısınmadan sargıları zarar görüyor bu modellerin önce tuhaf çalışıyorlar sonra vefat ediyorlar. Çok emek vermeyin derim herşeyi toplayıp yapsanız bile ömürleri kısıtlı bu cihazların.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri