Spindle yerine havya...

Elektrolitik Bakır

Evet şuanki sorun o. 1,5luk Matkap ucuyla yaptığım denemede uç kısım daha az ısınıyor üste oranla buda üst kısmı daha geniş açıyor alt kısmı rahat kesebilecek ısıya getirebilirsem tabi üst kısmın ısısıda o oranda artacak ilerleme hızıyla çözebilirmiyim acaba diyorum ama ısı iletkenliği iyi ve sert bir malzemeye ihtiyacım var dediğiniz gibi
Selamlar
Berilyum bakır sert,ısı transferi yüksek malzemedir ama her durumda üst kısmıyla alt kısmı arasında mutlaka ısı farkı olacaktır.Bu işin en sağlıklı yöntemi rezistans kullanmaktır.

Saygılar

Bana kalırsa havya yerine spindle . CM160508-14595601.jpg uygun ince uç bolursan güzel sonuç alırsın. Resimde parça kıl testeresinin dişlerini taşladım arkasına da biraz taşladım.dremelin ucuna taktım elle yaptığım testeki sonuç bu cnc ye bağlanıldığında daha düzgün işler kesersin diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: akg
Hazır ürün varken torna hem zahmetli hem sıkıntılı.
Bence çok uğraşmamak (uğraşmak) lazım ; şöyle bir zımbırtı var ama, kol işiyle aram iyi olmadığından ;)
10081-20130424-2.gif
Bu cihaz nedir adı veya linki varmı üstat

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düz plaka en fazla 3cm kalınlığında xps ten herf şekil kesmek için yani hobi amaçlı seri üretim için değil bulablilrsem şu berilyum bakır ile deneme yapacağım birde elektrolit bakır buda sertmidir eğilmemesi lazım aynı zamanda prinçten yaptırdığım hem biraz kalındı 3mm hemde ısı artınca biraz eğiliyor

Düz plaka en fazla 3cm kalınlığında xps ten herf şekil kesmek için yani hobi amaçlı seri üretim için değil bulablilrsem şu berilyum bakır ile deneme yapacağım birde elektrolit bakır buda sertmidir eğilmemesi lazım aynı zamanda prinçten yaptırdığım hem biraz kalındı 3mm hemde ısı artınca biraz eğiliyor
Berilyum bakırı Assab veya schmolz bickenbach'ta bulabilirsin.İstediğin çapta bulabilirseniz alın işlemesi çok zor malzemedir,işleme ile çap düşürmek çok zor olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri