Spindell Motor Encoder Hatasi

komagene

Üye
Yuksek Frekans Da Calisan Spindel Motorunda Encoder Hatasi Olusmakta Bu Sebebten De Konumlama Hatasi Yapmakta.sistemdeki Asiri Parazitleme Sebebiyle Yaptigini Dusunuyorum
sistemdeki Parazitlenmeyi Nasil Ortadan Kaldira Bilecegim Konusunda Fikri Olan Varsa Yardimlarini Bekliyorum.
not. Encoder Incrementaldir.1 Tur 256. Palse Dir

siemens 810d İle Haberlesmektedir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gürültüden kasıt harmonikler mi yoksa manyetik alanmı?
harmonikler ise harmonik değerine göre reaktör kurarsan çözüm olabilir, manyetik alan ise encoder kablosunun gittiği yerde izolasyonu çok iyi yapmanız gerekiyor. 810d ile haberleşiyor dediğinize göre işleme merkezi olmalı tezgahınız. ama sanırım problem ikisinden değilde sanki enkoderden kaynaklanan bir arıza. önce encoderi kontrol etmenizi tavsiye ederim. yardımcı olamadım ama inşallah faydası olur

encoder kablosu motor kablosunun yanından yada diğer güç kablolarının yanından gidiyorsa onları birbirinden ayırman lazım.Bu encoder hassasiyeti etkileyen bir durumdur.Ayrıca piyasada çok ucuz encoderlar var onlardan ise encoderi değiştirmen gerekebilir.Zaten 250 puls ise çok hassan değil demektr.encoder pozisyon kontrolümü yapıyor yoksa geeri besleme amacı ile mi bağlı.Pozisyon kontrolü yapıosa heidenhain den başka encoder kullanma bence

tesekkurederım ılgılendıgınız icin

Cnc freze tezgahında kullanılan heıdehan encoder hata verdiriyordu yedek encoder ile değiştirildi 1 hafta sonra aynı hatayı yeni encoderde yaptı encoder sinisoidal sinyal çıkışlı ve 1.turda 360 derece konum bilgisi veriyor 1tur 1024 puls sorunun kaynağını araştırdığımda encoderin tozdan etkilendiğini tespit ettim cam disk üzerindeki 1024 adet çizginin üzerine toz biriktiğinde çizgileri doğru sayamadığı için hata veriyordu encoder temizlendi ve fan emiş kısmına filitre takılarak sorun çözüldü.encoder temizliğine ve kaplin bağlantısına bakmanı öneririm birkerede akordion şeklindeki esnek kaplinin ortadan ikiye bölündüğünü ve bazen normel bazende yanlış konum bilgisi gönderiyordu sonradan farkına varıp kaplini değiştirdik ve sorun çözüldü.

Yuksek Frekans Da Calisan Spindel Motorunda Encoder Hatasi Olusmakta Bu Sebebten De Konumlama Hatasi Yapmakta.sistemdeki Asiri Parazitleme Sebebiyle Yaptigini Dusunuyorum
sistemdeki Parazitlenmeyi Nasil Ortadan Kaldira Bilecegim Konusunda Fikri Olan Varsa Yardimlarini Bekliyorum.
not. Encoder Incrementaldir.1 Tur 256. Palse Dir

siemens 810d İle Haberlesmektedir.

enkoder devresine küçük kondansatör koyarsanız paraziti önleyebileceğinizi düşünüyorum.
platinle çalışan arabalarda radyo açıkken bir parazit sesi duyulur meksefe denen (kondansatör) parça takılınca bu ses gider denemekten zarar gelmez.kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri