sony 5+1 ses sistemi ses sorunu model : DAV-DZ950

Merhabalar değerli arkadaşlarım bir konuda fikrinizi ve yardımınızı istiyorum yaklasık 3 yıl once sony marka DAV-DZ950 model 5+1 ses sistemi aldım 1 hafta onceye kadar sorunsuz calısıyordu gecen gun film izleyeyim dedim baktım sesi az gelıyor biraz actım yine aynı son sese getirdim son seviye 32 ses normale yakın geldı yani eskiden 15-16 seviyede cok rahat ses gelırken sımdı son ses 32 de anca duyabılıyorum yanı ses gelıyor fakat asırı derecede az eskıden 32 bınayı tıtretırdı o kadar sevıyeyı hıc acamazdım sımdı ıse son ses 32 de zor duyuyorum anakartı power supply ı ıyıce ınceledım hıc yanık catlak patlak yok 1-2 kondansator siser gibi olmustu kesın onlardandır dedım degıstım ama sonuc nafile değişen birşey olmadı yani kısacası sorun ses en yuksek sevıyede bıle az gelıyor. benim tahminim yükseltec yada bu sesı yukselten bolum neresıyse orasında sorun var ama o nedır yada neresıdır bılmıyorum cok fazla elektronık bılgım yok ama kondansator vs degısebılırım. Ürünün service manuel ini buldum ama cokta birşey anlamadım yardımlarınızı bekliyorum.
https://servicemanuals.us/sony/audio/dav-dz350-dav-dz650-dav-dz950.html

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri