Solar Lamba Hakkında Yardım

vanhelsing

Üye
merhaba değerli arkadaşlar elimde dış mekan için 132 led güneş enerjisiyle şarj olan sensörlü solar lamba var tam şarj olmasına rağmen uzun süre yanmıyor hemen şarjı bitiyor.içini açıp baktım 2 adet 18650 2200 mah şarjlı pil var. bu lambaya adaptör takıp elektrikle çalışan hale getirmek mümkünmü acaba ? nasıl yapabilirim bu işlemi veya bir elektronikçiye mi götüreyim. lamba çok güzel,aydınlatması süper ama kullanamıyorum yardım ederseniz sevinirim..

Ekli dosyalar

• 0aa95444-2c0f-46bd-87d8-655ff6548a78.jpg
    0aa95444-2c0f-46bd-87d8-655ff6548a78.jpg
    186.1 KB · Görüntüleme: 19
Cihazdaki Piller seri bağlıysa 7.5 volt veya 8 volt 20 watt dan büyük reguleli dc güç kaynağı al. içindeki pilleri çıkar. regulatörün çıkış uçlarını pil yerine bağla.

Eğer lityum piller cihaz içinde paralel bağlıysa 4 volt regulatör kullan. yine 20 watt.
4 volt regulatör bulamazsan 5 volt regulatör kullan. regulatörün + ucuna seri yönde 3 amperden büyük bir diyot tak. gerilimi 4.3 volta düşürmek için.

Cihazdaki Piller seri bağlıysa 7.5 volt veya 8 volt 20 watt dan büyük reguleli dc güç kaynağı al. içindeki pilleri çıkar. regulatörün çıkış uçlarını pil yerine bağla.

Eğer lityum piller cihaz içinde paralel bağlıysa 4 volt regulatör kullan. yine 20 watt.
4 volt regulatör bulamazsan 5 volt regulatör kullan. regulatörün + ucuna seri yönde 3 amperden büyük bir diyot tak. gerilimi 4.3 volta düşürmek için.
değerli yorumunuz için teşekkür ederim. ben sadece kablolu adaptör takıp kullanabilirim sanmıştım.

elinizde hangi voltajlarda adaptör var ?
altı volt üzeri adaptör kullanabilirsiniz?
2 amper olursa iyi olur
yada 1 amper deneyiniz.
bağlantısı ise adaptörün artı ve eksi uçlarını pil yuvasının artı ve eksi uçlarına bağlayarak yapabilirsiniz.

elinizde hangi voltajlarda adaptör var ?
altı volt üzeri adaptör kullanabilirsiniz?
2 amper olursa iyi olur
yada 1 amper deneyiniz.
bağlantısı ise adaptörün artı ve eksi uçlarını pil yuvasının artı ve eksi uçlarına bağlayarak yapabilirsiniz.
öncelikle cevap için teşekkür ederim. 6 V 200 mA adaptör var.

pil bölümündeki artı eksi noktaları bulun sonra adaptörü bağlantı yapın sonucu görün. yanıyor mu ? diye. 6 volt 200 ma çok az en az 1 amper olsa çok iyi olurdu. ama deneyin en azından denemiş ve sonuçlarını görmüş olursunuz.

pil bölümündeki artı eksi noktaları bulun sonra adaptörü bağlantı yapın sonucu görün. yanıyor mu ? diye. 6 volt 200 ma çok az en az 1 amper olsa çok iyi olurdu. ama deneyin en azından denemiş ve sonuçlarını görmüş olursunuz.
teşekkür ederim yardımlarınız için.
59896
59897

Moderatör tarafında düzenlendi:
bir yardımım dokundu ise ne mutlu bana. ben tsk ederim.
cihaz çalıştı mı?

yalnız piller ters takılmış gibi görünüyor.... yada devre mi o şekilde pek anlayamadım
Piller paralel bağlantı yapılmış
3.7 volt ile çalışıyor.
normal cep telefonu şarjı ile de çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri