SMM olarak kendi işini kurmak üzerine...

elektrik67

Üye
arkadaşlar smm olarak iş yapmayı düşünüyorum. Üzerine iş alabilceğim bi ofis var ancak elektrikle ilgili değil..yeni bir işyeri açmadan bu offis üzerinden ne işleri alailirim yalnızca proje çizimimi yoksa taahhüt türü işler alınabilirmi. bu işe başlarken maaliyeti ne kadar olur.ayrıca bu işte bi çevrem yok çalışacağım yerde beni bekleyen sıkıntılar neler olur ve nasıl aşabilirm, nasıl piyasa oluşturabilirm. Sanırım tedaşla munasebetlerin cok iyi olması gerekiyor.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarımın yorumlarını rica ediyorum. Özellikle bu işi yapan ve smm şirketlerinde çalışan arkadaşlardan...

(smm belgemin mevcut ve bu şirkete ortak olabileceğim durumunu gözeterek yorumlayınız)

Son düzenleme:
aynı şeyi bende düşünüyorum arkadasım. ögrendigim kadarı ile smm belgesine uygun bir iş yerinde çalısmak, ortak olmak yada kendi şirketini kurmak gerekiyor. bundan sonra smm belgesi alınabiliyor. bu konuda emodan bilgi alınabilir.

hangi alanda proje cizmeyi düşünüyorsun. yada dusundugun alanla ilgiline kadar tecrüben var.

Gerekli şartlar emonun sitesinde smm yönetmeliğinde yazar.
bahsedilen ofis ne ile ilgili ve sahiplerinin eğitim durumu nedir?
Çevren yoksa işin daha zor olur.Daha önce 3-5 yıl bir proje firmasında çalışan ile hiç çevresi olmayanın şartları aynı olmaz.ama bu iş kendini tanıtma ile ilgili.
eğer şartlar uygun ise ortak değilde maaşlı olarak gözükmek daha avantajlı ama benim param var diyorsan o başka.
bu işin içindekiler daha ayrıntılı bilgiler verebilir.

şirket akrabamın ile ilgili ancak olabilecek konumdayım (kağıt uzerinde) yani gerekli smm şartlarını sağlıyorum.
Benim merak ettiğim bu otomotiv üzerine olan şirketle taahut işi yapılırmı
vede şartlar bu şekildeyken bile (yanı şirket hazır kira derdi yok ...) benim işe başlamam kaça mal olur ve piyasada nasıl iş bulurum

Şirket limited şirket ise taahhüt yapabilir zannediyorum,ama projeye imza atamazsınız,
elektrik idaresindeki işleride takip edemezsiniz.yine bir proje firmasına yada smm ye ihtiyaç duyacaksınız.

Şirket limited şirket ise taahhüt yapabilir zannediyorum,ama projeye imza atamazsınız,
elektrik idaresindeki işleride takip edemezsiniz.yine bir proje firmasına yada smm ye ihtiyaç duyacaksınız.

ben bu şirkette zaten smm olarak çalışacağım

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri