Skyrc imax b6 mini adaptör voltaj meselesi

Sarj edeceginiz pil lipo degilse bence 19 voltla hic kullanmayin derim. İmax b6 bende kullaniyorum 17 volt adaptorle. Bendede laptop adaptoru vardi riske atamadim

Hocam adaptör işini çözdüm. 12v 21a bir led adaptörü aldım. Stabil çalışıyor ama madem ki siz de bu cihazdan kullanıyorsunuz. Size bir sorum olacak:

4 adet orta dolulukta 18650 pili bununla balans şarjı yapıyorum ama 5 saat oldu hala bitmedi. Belirli bir seviyeye kadar iyi güzel cihazın ekranında da pillere verilen akım değerleri görünüyor ama bir süre dolduktan sonra çekilen amper 0.0 ve 0.1 arasında gidip geliyor. Bu kadar uzun sürede dolması normal mi? Çok hücreli lipolarda da balans şarj mantığı aynı. Sizin çok hücreli şarj süreleriniz nasıl?

Bu arada 18650 leri lipo menüsünden balansli sarj edince de gayet normal sekilde sarj edip sarji sona erdiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piller seri mi bagli ? 18650 piller tek hucreli pil balans sarja gerek yok. Ama lipolar genelde uzerindeki akim miktarlarinin en az 2 kati hizla doldurulabilir. Kullandiginiz adaptor 12 volt eger 3 tane seri bagli 18650 dolduracaksaniz tam dolu sarj voltajinda 4.2*3=12.6 volt eder ki bu seferde adaptorunuzun gerilimi yetmez

Hocam skyrc imax b6 mini ile şarjdan bahsetmiştim ben. Evet seri bağlı 4 pil.

Siz eğer seri bağlı 18650 şarj ediyorsanız. Ne kadar sürüyor balans şarjı?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri