SIWAREX Hakında....

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar Siemens Siwarex Loadcell modülü hakkında ne biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.
SIWAREX'in PLC (CPU) olmadanda kullanılacağını öğrendim... Detay bilmiyorum..
PLC ile birlikte kullanıldığında yinede SIWATOOL'a ihtiyaç var mı başka şekilde kalibre edilebilir mi..?
Bir CPU ya iki adet SIWAREX bağlanabilir mi...?
SIWATOOL programı bağımsız bir program mı, yoksa TIA portal olmak zorunda mı...?
SIWATOOL indirebileceğim bir yer var mı...?
Vs...........

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba kalibrasyonu ve konfigrasyon ayarı için siwatool u veya siwarex u programı ile yapılır.
ben siwarex u programını kullanıyorum.
modüle rs 232 ile bağlanıp ayar yapılıyor.
modül üstündeki 3-4-5 nolu klemens terminaline rs232 kablasunun rx-tx-gnd uçları bağlanır.
plc olmadan nasıl kullanabilirsin bilmiyorum bence çokta mümkün değil.
Bir cpu birden çok modül bağlıya bilirsin.
tia portal harici bir program.
elimde kullandığım birkaç versiyon var bir tanesini göndereyim hangisi işine yarar bilmiyorum fakat internette buluna biliyor.
Başka yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsin
saygılarımla.
upload_2017-8-14_9-44-53.png

upload_2017-8-14_9-51-41.png

Ekli dosyalar

• siwatool.zip
    3 MB · Görüntüleme: 60
Sayın vvkaymak alakanız için çok teşekkür ederim..
Ben Bir projede CPU ya bağlı iki adet WP231 kullanmayı planlıyorum. TIA portal içerisinden nasıl ulaşılıyor, ağırlık bilgileri TIA portala nasıl alınıyor...
Henüz elimde siwarex yok aldığımda nelerle karşılaşacağımı kestiremiyorum.
Aldığımda da bilgilerinize baş vururum inşallah..

@Ertek68 @vvkaymak selamlar
ertek68 şu anda bende senin buraya yazdığın son durumdayım. 2 adet WP231 tek cpu üzerinden tartım işlemi yapıcam. farklı bir marka ekran kullanacağım için verileri cpu da işlemem de gerekecek.
cihazlarım daha yok henüz senin yardım edebileceğin bir konu varsa sevinirim.

Merhaba Murat Bey;
Uzun uğraşlar sonucu yaptım ben o zamanlar şu an iki farklı projede çalışıyor.
Siemens teknik destek bir link göndermişti bana şimdi baktım ama bulamadım. İsterseniz gönderirler.
O linkte TP700 ve S7-1200 ile hazırlanmış hazır ekranlardan oluşan kalibrasyon ve konfigürasyon programı var. TP700 olmadığı durumlarda Online Similasyon ile TP700 varmış gibi yapabiliyorsunuz.
Tabiki PC'nizdeki TIA Portalın bunu destekliyor olması lazım...

Merhaba Murat Bey;
Uzun uğraşlar sonucu yaptım ben o zamanlar şu an iki farklı projede çalışıyor.
Siemens teknik destek bir link göndermişti bana şimdi baktım ama bulamadım. İsterseniz gönderirler.
O linkte TP700 ve S7-1200 ile hazırlanmış hazır ekranlardan oluşan kalibrasyon ve konfigürasyon programı var. TP700 olmadığı durumlarda Online Similasyon ile TP700 varmış gibi yapabiliyorsunuz.
Tabiki PC'nizdeki TIA Portalın bunu destekliyor olması lazım...
BİR ÖRNEK PROJE PAYLAŞMANIZ MÜMKÜNMÜDÜR ACABA

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri