sistem gece kapasitif enerji tüketiyor yardım

bllece

Üye
arkadaşlar merhaba bu işte yeniyim yardımınıza ihtiyacım var. bi firmaya harmonik filtreli kompanzasyon panosu yaptım gündüz hiçbir sıkıntı yok gece fabrika kapandığında kapasitif yazdığını anladım. Dağıtım panosuna enerji analizörü bağladım fabrika kapalıyken yapışık kontaktör olup olmadığını öğrenmek için kompanzasyon panosunun şartelini indirdim analizör kapasitif yazmaya devam ediyordu. Dağıtım panosunun içindeki şartelleri tek tek indirip kapasitifi nerden çektiğini buldum. Gece vincin enerjisi kesilmeden gidiliyor vinç de anlam veremediğim bir şekilde ciddi anlamda kapasitif yazdırıyor buna ne sebep olabilir? (vinçte hız kontrolü bağlı)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
rkadaşlar merhaba bu işte yeniyim yardımınıza ihtiyacım var. bi firmaya harmonik filtreli kompanzasyon panosu yaptım gündüz hiçbir sıkıntı yok gece fabrika kapandığında kapasitif yazdığını anladım. Dağıtım panosuna enerji analizörü bağladım fabrika kapalıyken yapışık kontaktör olup olmadığını öğrenmek için kompanzasyon panosunun şartelini indirdim analizör kapasitif yazmaya devam ediyordu. Dağıtım panosunun içindeki şartelleri tek tek indirip kapasitifi nerden çektiğini buldum. Gece vincin enerjisi kesilmeden gidiliyor vinç de anlam veremediğim bir şekilde ciddi anlamda kapasitif yazdırıyor buna ne sebep olabilir? (vinçte hız kontrolü bağlı)

Abone ölçümü hangi taraftan yapılıyor.Ag tarafımı yoksa og mi vincin enerjisini kestiğinizde kapasitif yazma olayı duruyor mu yoksa devam mı ediyor.Ciddi anlamda kapasitif derken ne kadar mesela kaç kvar

Panosu içerisinde kondansatör olup olmadığına baktınızmı ?

Son düzenleme:
Biz kontrol sürücüleri, devrede kaldığı sürece, kapasitif yük kaynağıdır. Tek veya üç fazlı olmasına göre, komple.panosuna self bağlanmasının. RGK müsait ise, onun çıkışları üzerinde de bağlamada fayda var. Ayrıca, işletmede, bilgisayarlar için kesintisiz güç kaynağı, UPS varmı bakın. Bir bedende budur.

Abone ölçümü hangi taraftan yapılıyor.Ag tarafımı yoksa og mi vincin enerjisini kestiğinizde kapasitif yazma olayı duruyor mu yoksa devam mı ediyor.Ciddi anlamda kapasitif derken ne kadar mesela kaç kvar
Abone ölçümü Ag tarafından yapılıyor vincin enerjisini kestiğimde kapasitif duruyor. Ciddi anlamdadan kastım aktif güce göre kapasitif çok fazla 1 kvar civarında kapasitif yazıyor ve güç faktörünün açısı 90 dereceye yakın seviyede sami inci'nin dediği gibi benim de ilk aklıma vincin panosunda kondansatör olacağı geldi fabrikanın elektrikçisine sorduğumda yok dedi elektrikçi öyle söyleyince de çıkıp vincin panosuna bakmadım bir de Kapasitif L1 ve L2 fazında gözüküyor L3 fazında gözükmüyor

Biz kontrol sürücüleri, devrede kaldığı sürece, kapasitif yük kaynağıdır. Tek veya üç fazlı olmasına göre, komple.panosuna self bağlanmasının. RGK müsait ise, onun çıkışları üzerinde de bağlamada fayda var. Ayrıca, işletmede, bilgisayarlar için kesintisiz güç kaynağı, UPS varmı bakın. Bir bedende budur.
dediğiniz gibi ups var fakat onun çektiği kapasitif enerji düşük cezaya girecek seviyede değil benim sorunum vinçte hız kontrolü 1 kvar civarında kapasitif enerji tüketir mi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sürücünün, kendi içersinde kondansatörleri vardır, göremezsiniz.

Abone ölçümü Ag tarafından yapılıyor vincin enerjisini kestiğimde kapasitif duruyor. Ciddi anlamdadan kastım aktif güce göre kapasitif çok fazla 1 kvar civarında kapasitif yazıyor ve güç faktörünün açısı 90 dereceye yakın seviyede sami inci'nin dediği gibi benim de ilk aklıma vincin panosunda kondansatör olacağı geldi fabrikanın elektrikçisine sorduğumda yok dedi elektrikçi öyle söyleyince de çıkıp vincin panosuna bakmadım bir de Kapasitif L1 ve L2 fazında gözüküyor L3 fazında gözükmüyor

Reaktif ceza oranınız eğer cosinüsfi -0,90 ise %48 oranında reaktifiniz var demektir.Uygun değerde şönt reaktör ilgili çıkışa bağlarsanız sorununuz çözülür.Cosinüs değeri 0,90 olur.Dereceye çevirirseniz 25,84 dereceye tekabül eder.Söylediğiniz gibi 90 derece olması durumu mümkün değildir çünkü 90 derece demek cosinüsün sıfır olması demektir ve reakfin aktife oranla 57 kattan daha fazla büyük olması demektir.Tabiki buda mümkün değildir.

Güç değerlerini verirseniz kaç kvar kullanmanız gerektiğini hesaplayabiliriz

Reaktif ceza oranınız eğer cosinüsfi -0,90 ise %48 oranında reaktifiniz var demektir.Uygun değerde şönt reaktör ilgili çıkışa bağlarsanız sorununuz çözülür.Cosinüs değeri 0,90 olur.Dereceye çevirirseniz 25,84 dereceye tekabül eder.Söylediğiniz gibi 90 derece olması durumu mümkün değildir çünkü 90 derece demek cosinüsün sıfır olması demektir ve reakfin aktife oranla 57 kattan daha fazla büyük olması demektir.Tabiki buda mümkün değildir.

Güç değerlerini verirseniz kaç kvar kullanmanız gerektiğini hesaplayabiliriz
tüm şarteller inik sadece vinç'in şarteli kalkıkken ve vinç boştayken çekilen gücün açısı 90'a yakın demek istemiştim. Sistemin tüm gücünün açısı değil. Dediğiniz gibi çözüme ulaşamazsam şönt reaktör takacağım çekilen kapasitifin cezaya girmeme oranına kadar şönt reaktörle kapasitif gücü düşüreceğim

tüm şarteller inik sadece vinç'in şarteli kalkıkken ve vinç boştayken çekilen gücün açısı 90'a yakın demek istemiştim. Sistemin tüm gücünün açısı değil. Dediğiniz gibi çözüme ulaşamazsam şönt reaktör takacağım çekilen kapasitifin cezaya girmeme oranına kadar şönt reaktörle kapasitif gücü düşüreceğim

Röle ekranından,sayaçtan yada analizörden gördüğünüz cosinüs değeri açı değildir.Cosinüz değeri aktif güç çarpanıdır.Bunu akım x gerilim x 1,73 x cosünüs yaparsanız aktif gücünüzü bulmuş olursunuz.Bu değeri hesap makinesi ile trigonometrik fonsiyon kullanılarak dereceye çevrilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri