Sinumerik 840D Hakkında

reavenn

Üye
Sinumerik 840d programlamaktayım.B_MPI tipi Handheld unitesi kullanıyorum.Display haberleşmesi için OB1 e call fc13 yapmam gerekiyor.Yapıyorum ama FC 13 e ait
CALL "BHGDisp"
Row :=mb26
ChrArray :=Bu parametre hakkında yardım istiyorum.Bildiğim kadarıyla dijital display de çıkan karekterleri bir db blok ta oluşturup buraya adreslendirilicek ama olmuyorr.
Convert :=m90.1
Addr :=p#m20.0
DataType :=b#16#8
StringAddr:=mw30
Digits := b#16#3
Error :=M90.2

bu parametreleri nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum.Bilen varsa lütfen yardım etsin

Ekli dosyalar

• B_MPI.rar
    98.3 KB · Görüntüleme: 78
  • yeni_ek.rar
    15 KB · Görüntüleme: 47
Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
EK'teki dosyada SCL dilinde bir örnekle beraber açıklamış, ChrArray bir Db istiyor senden EK teki resimdeki gibi değişkeni datablok içerisinde String[32] olarak tanımlayıp, FC 13 içinde ChrArray:=[DBName].[VarName] şeklinde çağrmanı istiyor.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• FC%2013_%20BHGDisp%20Display%20control%20for%20handheld%20unit.rar
    84.2 KB · Görüntüleme: 46
  • DB.jpg
    DB.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 61
siemens sinumerik 840d üniteli Dahlih MCV 2100 kullanıyorum ! fakat tam olarak kullanamıyorum tesgahın içinde cycle denilen paket programları var geçen biras inceledim klavus programını ve rayba programını çalştırdım ama matkap programını çalıştıramadım ! tesgahın kitaplarına baktım ingilisce oldu için fasla anlayamadım ! Türkçe dökümanlara nereden ulaşabilirim ve bu kontrol ünitesiyle ilgili bilgilerinisi benimle paylaşırmısınıs ! kolay gelsin iyi çalışmalar

Arkadaşlar bana sinumerik programlama için kod kaynağı lazım. Daha evvel PLC (simatic s7) programlarken orda IE1131 gibi bir standart vardı ve siemensin kendi kodları da vardı ayrıca. Ancak sinumerik için karacahil sayılırım. yardımcı olabilecek birisiii?? ing&türkçe farketmez. mail: @hotmail.com

Sinumerik ISO kodları ile programlanabiliyor. Ama DIN standartlarını destekliyor ne demektir??

Yani evet, DIN standartlarını kullanıyor ama ISO kodu iso standardı değilmidir??

Son düzenleme:
840d kullanacağım ama hiç bilgim yok
g-kodları anlatan bir yazı bulamadım.
yardımcı oursanız sevinirim.
iyi çalışmalar.

Arkadaşlar merhaba elimde 1 adet sınumerik 840d panel var beslemeyi verdiğimde 24vdc ekrana bişiler gelmesi gerek değilmi ekrana görüntü gelmiyor makına dada aynı dışarda harici olarak aynı daha önce karşılaşan varmı bu tür arıza ile yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,310
Kullanıcılar
450,145
Son üye
sukruseker

Yeni konular

Geri