Sinbo STM 5830 Çaycı

onurasln55

Üye
Öncelikle merhabalar, bir kaç ay önce Sinbo STM 5830 çaycı aldım normal prizlerde sorun yaşamıyorum fakat akım korumalı prizim var. Çaycı 1800w olarak görünüyor özelliklerinde. Akım korumalı prizim ise 4000w 16a olarak gorunuyor. Priz bu . Bu prize takılı 60w bilgisayarım var 12w modem var. Bunun yanı sıra çaycıyı takınca kendi içindeki sigortası atiyor. Bunun sebebi caycinin normalden fazla akım çekmesi mi yoksa prizin üzerindeki değerlerin aldatıcı olmasından mı kaynaklanır. Çaycı kaynatma modunda iken prizin sigortası atiyor. Normal ısı koruma modunda atmıyor. Şimdiden teşekkürler.

Muhtemelen prizin gücü gercek 4000 watt değil.

Bu sigorta resetlenebilir bir sigortami yoksa cam sigortami?

Muhtemelen prizin gücü gercek 4000 watt değil.

Bu sigorta resetlenebilir bir sigortami yoksa cam sigortami?
Elektriği kesiyor 10 15 saniyebsonra tekrar veriyor. Buz dolabindaki gibi anladığım kadariyla

Elektriği kesiyor 10 15 saniyebsonra tekrar veriyor. Buz dolabindaki gibi anladığım kadariyla

Cihazin içindeki koruma devreye erken giriyor gorunuyor.

Koruma sisteminin nasıl çalıştığını bilmiyorum. İçini açıp incelemek lazım. Ürün garantili ise firma ile iletişim kurmakta fayda var.

Deneme için çaycı San daha az guc çeken bir cihaz bu ütü olur projektör olur bağlayıp yine korumaya geçiyormu denemek lazim. Şöyle 1000 watt gibi bir güçte korumaya geçiyormu deneyebilirsiniz.

Etiketinde her ne kadar 4000 watt yazsa da bu tür pirizlerde o kadar akim yuklememek lazım. Bu tür ürünleri bilgisayar tv ses sistemi v.s. gibi hassas ürünlerde kullanmak en mantiklisi.

Gerçi ne kadar koruma sağladıkları muamma ama.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri