Sinamics CU310 DP ile servo motoru ikinokta arasi sürme....

denybo

Üye
Arkadaslar daha önce S120 serisi sürücü ile hic calismamıstım...biraz zaman harcayıp sürücü konfigürasyonu Sinamics STARTER programı ile yapmayı basrdım ve suan PC üzerinden servo motorun yönü ve hızıyla oynayarak hareket ettirebiliyorum...üzerindeki input girisine verlen sinyalle RUN konumuna geirebiliyorum....ancak yapmak stediğim sey servo motorla calisan bandı belli bir noktaya kadar sürüp geri yönde tekrar baslangıc noktasına geri getirmek....bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz...hangi parametrelerle yapılır vs...

bu arada bu calısma ile ilgili bir döküman hazırlıyorum....bitince burada sunacagım...belki birileri faydalanır...

saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kolay gelsin arkadaşım.
bu sinamics sürücünün diğer sürücülerden işlevsel farkları nelerdir.kısaca bilgilendirirsen çok sevinirim.

Arkadaş mantık olarak bunun gitmesini istediğin değeri bir şekilde set edebilmen lazım. ayrıca pozisyonuna git komutu gibi birşeyler vardır. istediğin noktayı seçtikten sonra pozisyonuna git komutunu oluşturunca istediğin noktaya gidip pozisyonumdayım bilgisini oluşturması gerekir. Daha önce sinamicsle uğraşmadım benimki sadece mantığı.

daha önce sinamics ile extruder uygulaması yaptım.yalnız d435 plc vardı.CU310 DP dede point to point uygulması kesinlikle var.İstersen masterdrive mc ile yaptıgım ucarmakas uygulaması var işlemi kendi içinde çeviriyor onda homing, senkronizasyon modu kullanıldı.Programlamasıda aynı biconnector yapı çokda bir farkı yok

anladım bu projeyi hangi programda yazıyosun onu öğrenebilirmiyim.