Simatic manager wincc ile ayni anda plcye baglanamiyorum

micromen

Üye
Merhaba arkadaslar iki ayri bilgisayarim var birinde wincc digerindende simatic manager yuklu. sıkıntı sole eger wincc yuklu bilgisayar winccden dolayi plcye bagliysa ben simatic manager yuklu bilgisayardan plc ye online olamiyorum . Scadayi yani wincc yi kaparsam diger bilgisayardan online olabiliyorum . Eger once simatic managerden plc ye online isem bu kez Scada plc ile haberlesmiyor .
Not olarak bu sistemde ayni scada 3 tanede daha pcde yuklu ve sorunsuz calisiyor ama birtek bu iki pc arasinda bole bir problem var yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kuvetle muhtemel bağlantı sınırını aşmış olmalısın . başka açıklaması yok . ethernette 7 hmi ye kadar destekliyor . ama sende sanırım s7 300 plc var onunda bir bağlantı sınırı var properties den
connection resource bir bak bakalım kaç pcye kadar müsaade ediyor plc. mpı dan bağlı isen ikisinede oda sıkı tı yapabilir. buna tam cevap verebilmek için hem plcyi hemde bağlantı metodunun bilmemiz lazım mpı olabilir , profibus olabilir, Ethernet olabilir . ama Ethernet baplantının 7 ye kadar olduğunu biliyorum.

kuvetle muhtemel bağlantı sınırını aşmış olmalısın . başka açıklaması yok . ethernette 7 hmi ye kadar destekliyor . ama sende sanırım s7 300 plc var onunda bir bağlantı sınırı var properties den
connection resource bir bak bakalım kaç pcye kadar müsaade ediyor plc. mpı dan bağlı isen ikisinede oda sıkı tı yapabilir. buna tam cevap verebilmek için hem plcyi hemde bağlantı metodunun bilmemiz lazım mpı olabilir , profibus olabilir, Ethernet olabilir . ama Ethernet baplantının 7 ye kadar olduğunu biliyorum.
Tcp ip haberlesme .20 civari diye hatirliyorum baglanti sayisini yani izin verilen ona bakmistim

MPi, profibus veya ethernet ne ile bağlıysanız adres çakışması olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri