Simülasyon ile ilgili Önemli bir not!

Mehmetf

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Arkadaşlar,
S7-200 ve 300 ailesini programlamada ne çok iyiyim nede çok kötüyüm. Wincc flex 2007 yi bu forum sayesinde kendi bilgisayarıma indirdim. Fakat merak ettiğim çok önemli bir soru var.
Çalıştığım yerde bir kaplama makinasını Revize ediyoruz. Ve ben bu makinayı Wincc ile 19 " bir touch panel ekran ile yapmak istiyorum. buraya kadar maddi problemim yok fakat benim artık bu noktadan sonra prıjeye başlamam lazım.
bunlar tamamen kendi imkanlarım ile oluyor. Bilgisayarıma yüklediğim S7-300 Sımatic programında yazdığım programı simüle edebiliyorum. Wincc 2007 flex de de yaptığım programı simüle edebiliyorum.

Peki S7-300 Sımatic programının Simülasyonu ile Wincc 2007 flex simülasyonunu bir arada kullanıp tam simülasyon yapabiliyormuyum ?

bu sorun ile ilgili olarak Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı ?

Şimdiden Teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu simülasyonu yapabilirsin .öncelikle s7-300 plc simülasyonunu çalıştır.programını yükle,ardındanda wincc flexible,da start runtime system ikonuna tıkla,eğer connections ayarların doğru ise mutlaka çalışacaktır.

iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri