sigma klima arızası

kumpas

Üye
slm arkadaşlar sigma invertör 9.000 btu klima E7 arızası veriyor soğutmada ve ısıtmada arızası ne olabilir birde sigma arıza kodlarını bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim ilgili tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ariza kodlari bende var ancak bu cozum degil yedek parcasini bulamazsin cunku iklimsanin elinde dahi tam olarak yok servis cagirman daha mantikli. bu klimalarin genel arizasi power modul hafizasini sildir dengesiz voltajdan olabilir.ariza kodlarini sana yollayacagim

ariza kodlari bende var ancak bu cozum degil yedek parcasini bulamazsin cunku iklimsanin elinde dahi tam olarak yok servis cagirman daha mantikli. bu klimalarin genel arizasi power modul hafizasini sildir dengesiz voltajdan olabilir.ariza kodlarini sana yollayacagim

sevgili arkadaşım....
öncelikle soru soran arkadaşımıza yardımın için teşekkürler...
ammmaaa......
cevabındaki bir cümlen beni oldukça düşündürdü...
bu arkadaşımıza arıza kodlarını anladığım kadarı ile özelden gönderip bizler ile paylaşmak niyetinde değilsin....
EGER ÖYLE İSE;bu forum bir paylaşım sitesi olduğuna göre ve bir şeyleri paylaşmak bildiklerimizi birbirimize ve gelecek nesile aktarmak için buradaysak...bu bencillik paylaşımsızlık neden???
yok değilse özürlerim ile lütfen buraya da bekliyorum.....
https://www.kontrolkalemi.com/forum/iklimlendirme/39340-tum-klima-ariza-kodlari.html

sigma ve mitsubishi'yi baz alırsak iç ünite-dış ünite arası hata yada dış ünite kart hatası yani dış ünite kart arızası diyebiliriz,mitsubishi ve sigma aynı elden çıkıyor bildiğim kadarıyla,

oncelikle gec kaldigim icin ozur dilerim. bazi arkadaslar yanlis anlamis ben burda yardim isteyen arkadasa mail aticam demedim sadece sana vericem dedim simdi yazabiliyorum ancak kataloktan sadece e 7 arizasina baktim yanliz tamamini istersende verebilirim,yanlis aciklama bolumleri cok uzun ... E7 ic unite ariza kodu. dis unite kirmizi led 5 sefer yanar soner.
1 neden ic ve dis unite arasi sinyal hatti yanlis
2.neden ic ve dis unite arasi sinyalde kopma
3.neden power modul( dis unitede bulunur uzerinde sogutucu panel vardir)tamir edilemez yenisi ile degisir ortalama bedeli 200 250 yi bulur .
4.neden voltajda hata ( + - %10 ile calisir elektirik voltajini ölc ) arkadaslar iklimsa ile ilgili her marka ve modelin ariza kodlari vardir ancak bunlar asiri fazla sayidadir ariza kodlari bolumune kaydedemem tektek sorarsaniz soyleye bilirim

vrv yi kimse katalogu olmadan tamir edemez ureten dahil

tamamen kilimanin hafizasini sildirmen gerekir.modul sildirilemez modul cikislarini uzerinde direnc olan ledlerle olcersin verdigi degerleri degil degerler herzeman ayni degildir sadece olup olmadigi gorulur modul 220 volt enerjiyi 380 volta cikarmani saglar frekanslari nasil olce bilirsin bilmiyorum tek soyleyecehim kisacasi yenisiile degistir zaten orjinal fabrikada takilan modulse uzerinde zift ardir yollari bile tam olarak olcemezsin .ledlerde komprasor konturolu icin kullanilir
iklimsada mitsubishi sharp sigmaA general panasonik midea vardir bunlarda uzaktan yakina birbirleri ile alakasi olmayan klimalardir yanliz midea shiro denki samui sigmaB TAMAMEN AYNI KLIMALARDIR SIGMA B DE INVERTER YOKTUR

Moderatör tarafında düzenlendi:
oncelikle gec kaldigim icin ozur dilerim. bazi arkadaslar yanlis anlamis ben burda yardim isteyen arkadasa mail aticam demedim sadece sana vericem dedim simdi yazabiliyorum ancak kataloktan sadece e 7 arizasina baktim yanliz tamamini istersende verebilirim,yanlis aciklama bolumleri cok uzun ... E7 ic unite ariza kodu. dis unite kirmizi led 5 sefer yanar soner.
1 neden ic ve dis unite arasi sinyal hatti yanlis
2.neden ic ve dis unite arasi sinyalde kopma
3.neden power modul( dis unitede bulunur uzerinde sogutucu panel vardir)tamir edilemez yenisi ile degisir ortalama bedeli 200 250 yi bulur .
4.neden voltajda hata ( + - %10 ile calisir elektirik voltajini ölc ) arkadaslar iklimsa ile ilgili her marka ve modelin ariza kodlari vardir ancak bunlar asiri fazla sayidadir ariza kodlari bolumune kaydedemem tektek sorarsaniz soyleye bilirimvrv yi kimse katalogu olmadan tamir edemez ureten dahil

tamamen kilimanin hafizasini sildirmen gerekir.modul sildirilemez modul cikislarini uzerinde direnc olan ledlerle olcersin verdigi degerleri degil degerler herzeman ayni degildir sadece olup olmadigi gorulur modul 220 volt enerjiyi 380 volta cikarmani saglar frekanslari nasil olce bilirsin bilmiyorum tek soyleyecehim kisacasi yenisiile degistir zaten orjinal fabrikada takilan modulse uzerinde zift ardir yollari bile tam olarak olcemezsin .ledlerde komprasor konturolu icin kullanilir
iklimsada mitsubishi sharp sigmaA general panasonik midea vardir bunlarda uzaktan yakina birbirleri ile alakasi olmayan klimalardir yanliz midea shiro denki samui sigmaB TAMAMEN AYNI KLIMALARDIR SIGMA B DE INVERTER YOKTUR

SEVGİLİ KARDEŞİM.....
30 seneden beri bu meslekteyim...
dükkanımın karşısına dükkan bile açan çırağıma elimden gelindiğince bildiklerimi paylaştım...
profilinden ankarada olduğunu görüyorum...
bende ankara keçiörendeyim...
bir pazar günü elindeki dökümanlar ile senle tanışmaktan seni ağırlamaktan şeref duyarım....:)
bendeki tarayıcı ile sein vakit yokluğundan burada bizler ile paylaşmadığın onlarca dökümü bir saat içinde bu sitede meslektaşlarımız ile paylaşabiliriz....
çaysa çay
börekse börek
sigaraysa sigara
efes se efes....
bir pazarınıda tüm türkiyedeki meslaktaşlarımıza ayırmaya ne dersin....:)
sevgiler
hakan

sevgili meslektaşım ben iklimsa cihazlarını iyi tanırım..Sigmanın modelini tam yazarsan yardımcı olurum...genelde SGM 09INV DMA modellerinde power modül arızalıdır. sebebi ise dengesiz voltaja maruz kalmasıdır.değiştirmek için mutlaka yetkili servis müdahale etmelidir. hayırlı işler

demek dediğim doğruymuş :D yakın sayılır :p

tüm ilgili arkadaşlara teşekkür ediyorum klima sgm 09ınv dış ünitede bulunan modülü değiştirdik arızayı giderdik birde bilen arkadaşlara bişey sormak istiyorum bir ölçü aleti gördüm ölçü aletinin üzerinde üç tane prob ucu vardı u v w diye bunu modülün u v w uçlarına baglayıp modulün arızalı olup olmadığını test ediyor du bu ölçü aletini bilen var mı? adı nedir nereden bulabilirim?

arkadaslar kolay gelsin ilk öncelikle . Elimde sgm09invdma kılıma var iç ünite calışıyor ama dış çalışmıyor arıza kodu yok dış ünitede kırmızı led2 6 defa yanıp sönüyor sorunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim tesekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri