SIFIRDAN PLC OGRENMEK

skyleon35

Üye
Başlıkta belirttiğim gibi sıfırdan PLC nasıl öğrenebilirim? Hiçbir kumanda bilgisi vs bilgisi olmadan, cok arastirdim internette fakat herkesin durumu farkli en temelden en ufaktan baslayan kimseye rastlayamadim. Bilgilerinize, onerilerinize açığım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
plc izle öğrende tüm kumanda ve plc temel orta ve ileri seviye eğitimleri var bak istersen.

iyi akşamlar.

önce kumanda devreleri kur makinaların çalışma mantıgını anlamaya çalış sonrası kafanda oluşmaya başlar zaten

plc izle öğrende tüm kumanda ve plc temel orta ve ileri seviye eğitimleri var bak istersen.

iyi akşamlar.

Bahsettiğiniz siteyi inceledim. Hiçbir bilgisi olmayan birisi için işe yarar mı çünkü ona bir ödeme yapacağım. Ek bir soru daha soracağım makineciler için PLC nin önemi nedir ? Kendim makineciyim

Bahsettiğiniz siteyi inceledim. Hiçbir bilgisi olmayan birisi için işe yarar mı çünkü ona bir ödeme yapacağım. Ek bir soru daha soracağım makineciler için PLC nin önemi nedir ? Kendim makineciyim
Makinaciysan once pnomatik ve elektropnamati sistemi ogren. Zaten bunlari ogrenirsen epey bisey ogrenirsin

Ben bir elektrikçiyim ve makine bilgisi olmadan birçok şeyin eksik kaldığını görüyorum.

Sistemi tasarlarken makine bilgisinin olması ve nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağını bilmek ya da nasıl yapılacağını öngörebilmek kolaylık sağlar.

Aynı şey tersten bakarsak sizin içinde geçerli.

Ama şu da var ki makinecinin işini -gerek makine parkı ve gerekse beceri açısından- onun kadar iyi yapamayacağımdan ona bırakıyorum.

Yapmazsanız dahi bilmeniz fayda sağlar.

Otomatik kumandayi öğrenmek için ekts önerebilirim.Plc içinde Endüstriyel kontrol 2 kitabıni al.Baslangicta saha elemanları sensörler valfler vb birçok elemanın görevini anlatıyor.Ama benim gözümde plc iyi anlamak için otomatik kumandan ve saha elemanların da tecrübe li olucaksin.

Plc öğrenmek için kumanda elemanlarını iyi öğrenmen lazım. Kumanda elemanlarını öğrendikten sonra yapacağın işin mantığını iyi çözmelisin ki hangi elemanı nerede kullanabileceğini öğrenesin. Aslında devreyi okuyabilmen önemli.

Başlıkta belirttiğim gibi sıfırdan PLC nasıl öğrenebilirim? Hiçbir kumanda bilgisi vs bilgisi olmadan, cok arastirdim internette fakat herkesin durumu farkli en temelden en ufaktan baslayan kimseye rastlayamadim. Bilgilerinize, onerilerinize açığım

kardeş bunu izlemekle başlayabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri