siemens s7 200

alicem87

Üye
arkadaşlar mrb

Step 7-micro/WIN ile yaptığım programı s 7200 simulasyon programında çalıştıryorum.

Soru 1?

Bunu plc ye yüklemem gerekiyor hangi kablo ile laptoptan plc ye atıp çalıştırabilirim?

Soru 2 ?

Plc ye yükledikten sonra yapmam gereken başka bir işlem olacak mı denemek dışında? PLC yi set up etmek gibi bişi gerekiomu yani başta?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba alı sanırım elinde s 200 var bu programı plc ye pc-ppı kablo ile yükleyebilirsin yani rs 485 haberleşme kablosu ile bunu istersatın alırsın istersen yaparsın forumda mevcut şeması yükleme yapmak içinde öncelikle bazı ayarlar gerekli microvin communications kısmında set pg-pc ve buradan programlama koblonun özelliğine göre gerekli ayarlar bunlarda forumda mevcut...yapamazsan yine yardımcı oluruz...

teşekkürler yazıcı.

kendim yapmayı düşünmüyorum pek.yanlız en ucuz maliyetle bilg da yaptığım programı s 7200 e yüklemek istediğim.

senin bi önerin varmı hangi kablo almam konusunda?

gerekli ayarları bulamadım ya:(

yardımcı olurmusunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,225
Son üye
bayram ali serin

Yeni konular

Geri