Siemens Rs232 kart ile rs485 girişli sürücüye komut gönderme

matadorya

Üye
Elimde siemens s71200 plc ve rs232 iletişim kartı var. Modbus üzerinden danfoss fc51 serisi bir motor sürücüsüne komut yollamak istiyorum. Sürücü rs485 protokolünü kullandığı için dolayısıyla rs232-rs485 convertör kullanmam gerekecek; fakat sürücünün modbus komutlarını direk olarak rs232 iletişim kartı ile gönderirsem çalışır mı. Sonuçta arada converter var ve sürücü normalde rs485 protokolü ile çalışıyor. Mutlaka rs485 iletişim kartı mı kullanmak gerekir yoksa rs232 kart ve converter aynı işlemi yapar mı..Yardımcı olabilecek kişilere teşekkür ederim. İnternetten araştırıyorum ama daha bir cevap bulamadım..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sürücünün modbus register larını biliyorsan pc ile rs232 -- rs485 cevirici üzerinden "modbus poll" programı ile önce haberleş gör bence ... sonra diğer uygulamaya gecersin...ama bence haberleşir...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri