Siemens LOGO PLC Diyagram Hakkında Yardım

Evet harici bloğu kullanıyorum daha öncede bu şekilde sistem çalışıyordu fren kısmını eklemek durumunda kaldık yeni bir bağlantı için bunu ekleyip tekrardan yükleme yapınca sisteme parametreler gelmesine rağmen başlat butonuna basıyorum sistem aktif hale gelmiyordu sadece. Simülasyon yaptığımda Q4 ve Q6 da sarı ampul sinyali almıyordum şuan onu farkettim. O çıkışlara bağlı On off ayarlarına sağ tıklayıp retentivity işaretini kaldırdığımda onlar da sinyal vermeye başladı bir ihtimal ondan kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum fikirleriniz nedir bu konu hakkında ? teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet harici bloğu kullanıyorum daha öncede bu şekilde sistem çalışıyordu fren kısmını eklemek durumunda kaldık yeni bir bağlantı için bunu ekleyip tekrardan yükleme yapınca sisteme parametreler gelmesine rağmen başlat butonuna basıyorum sistem aktif hale gelmiyordu sadece. Simülasyon yaptığımda Q4 ve Q6 da sarı ampul sinyali almıyordum şuan onu farkettim. O çıkışlara bağlı On off ayarlarına sağ tıklayıp retentivity işaretini kaldırdığımda onlar da sinyal vermeye başladı bir ihtimal ondan kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum fikirleriniz nedir bu konu hakkında ? teşekkürler.

programın ne için yazıldığını ve nasıl çalıştığını bilmediğim için simulasyon kontrolüm bi işe yaramayacaktır. ben daha çok ladder dilini kullanıyorum fakat program hakkında detaya girerseniz yardımcı olmaya çalışırım. programa bu haliyle baktığımda çok bi şey anlamıyorum açıkçası.

Program birkaç motorun (biri elektrik motoru diğeri ise pnömatik piston) belirli saniye aralıklarla koordineli olarak çalışması amacıyla yazıldı örneğin bir tanesi sağa hareket biri belirli saniye sonrasında yukarı hareket ettirecek pnömatik pistonun belirli zamanda ileri gitme ve geri gelme devreye girme süresi gibi düşünebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri