Siemens HMI ve TOSIBOX sorunu

mstf88

Üye
Siemens s7 1200 + KTP 700 + TOSIBOX konfigürasyonunda cihazların IP'lerine ping atabiliyorum. PLC 'ye bağlanmada problem yaşamazken. HMI'a bağlanamıyorum. Bir türlü TIA PORTAL da HMI gözükmüyor. Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tosibox kullanmadım ama ewon veya normal siviclerde Siemens ekranlara bağlantı sorunları bende yaşadım .
Net çözüm bu diyemem ama şunlari deniyorum;
Ekranı transfer moduna alma
Kapatıp açma , PC ye aynı kanalda manuel ip verme veya öyle ise autoya alma.

cok saçma ama sorun yaşadığımda her seferinde biri işe yaradı .

Tosibox kullanmadım ama ewon veya normal siviclerde Siemens ekranlara bağlantı sorunları bende yaşadım .
Net çözüm bu diyemem ama şunlari deniyorum;
Ekranı transfer moduna alma
Kapatıp açma , PC ye aynı kanalda manuel ip verme veya öyle ise autoya alma.

cok saçma ama sorun yaşadığımda her seferinde biri işe yaradı .

Cevap için çok teşekkür ederim. Ben sorunu şöyle çözdüm, aslında sorun değil benim yaptığım hata'dan kaynaklanıyor. HMI'a program yüklemeyi denemeden online olmaya çalışıyordum ve bir türlü online olamıyordum, en son denememde program yüklemeye çalıştım ve yüklendi.. fakat online olmuyor bu herhangi bir sıkıntı yaratırmı bilmiyorum açıkçası. Şimdilik sorunum çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri