Siemens G120 C Driver Firmware Yükseltme

mstf88

Üye
TIA PORTAL'da konfigürasyonu oluşturturduktan sonra cihazları tek tek devreye aldım ve G120 C sürücülerde version farkı olduğunu gördüm. Cihazın firmware'i V4.7.9 HF1 iken bendeki en yüksek version V4.7.6 HF1 . Diğerinde V4.7.10 HF1 iken bendeki V4.7.6 HF1 . Siemens support'ta arattım V4.7.9 HF1'i buldum fakat yükseltemedim. Nasıl yükseltebilirim ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
neden yükseltmek istiyorsunuz ?

TIA nın hangi versiyonunu kullanıyorsunuz ?

Version V14 update 2 ..
sürücülere online olduğumda tıa portalda sürücüye online anlamına gelen simge yeşil olmuyor. Üzerinde yükleme yapılmadığında ya da plc deki ile elimizdeki program uyuşmadığında çıkan simge çıkıyor.. sonra online diagnostic'ten baktığımda sürücünün versiyonlarını yukarıda yazdığım gibi görüyorum yani benim yaptığım konfigurasyonla sürücülerin versiyonları farklı tıa portaldaki alt versiyon.. gsd dosyalarını buldum yükledim değişen bişey olmadı yine.

gsd dosyasıyla çözemezsiniz.

firmware dosyasına ihtyiacınız var.Direk Siemensi arayın yardımcı oluyorlar.

Anladım, öyle deneyeyim. Teşekkür ederim.

Ekteki pdf dosyasında anlatılıyor.
Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• SürücüFrimwareDownloadUpload.pdf
    840.7 KB · Görüntüleme: 195
Çok güzel bir döküman çok teşekkür ederim.

55447

55448

TIA Portal v15_1 üzerinden yukarıdaki şekilde oluyor.
Device and networks kısımndan Change Device diyoruz
Daha sonra sağ tıkla New Device olarak Cihazın üzerindeki firmware i seçiyoruz. Hardware i ReBuilt all yapıp tekrar programı download ediyoruz. Bunu yaparken otomatik PLC yi Stopa çeker.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri