sharp projeksion güç ünitesinden nasıl ayarlanabilir benç güç kaynagı yapabilirimİ.

Konusu 'Kendin Yap Bölümü' forumundadır ve chapraz tarafından 7 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Etiketler:
  1. chapraz

chapraz Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar elimde sharp marka bir projektörden çıkma güç ünitesi var ve ben bunu ayarlanabilir güç kaynagı yapmak istiyorum.
    pc power suply dan yapıldığını biliyorum ama bundan olur mu, olursa nasıl bir yol izlemeliyim.

Ekli Dosyalar:

2. by lent

by lent Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    5.198
    Ödül Puanları:
    2.508
    As. bende de 12v 15A lik smps var, çıkış gücüne (bilmen veya ölçmen gerek) uygun dc dc konvertor ve kcd ekran aldım aliexpressten, buna bağladım cv ve cc trimpotlarını çıkarıp aynı güçte pot bağladım. Hepsi bu bir de güzel bir kutuya toplarsam harika olacak. Vakit darlığından tamamını izleyemedim ama sanırım bu referans olur.

chapraz bunu beğendi.
  3. chapraz

chapraz Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kartın üstündeki renkli kablolar farkı volt'ta olmalı ama ben test ettiğimde hiç alakası olmayan değerler veriyor, kartta kablolardan birinin tetikleyici görevi olmalı, ben onu bulamadım

4. serkan_48

serkan_48 Profesyonel Üye

Beğenilen Mesajları:
    5.136
    Ödül Puanları:
    2.408
    Meslek:
    İklimlendirme teknikeri
    Bu kart özel bir güç kaynağı olduğu için bahsettiğiniz şekilde çalıştırmak çok zor olacaktır. Ayrıca çekebileceğiniz akımda düşüktür.

Resimde görünen kartın en çok beslediği akım lambaya gitmektedir. Lamba devresi ateşleme anında yüksek voltajlara çıkmakta sonrasında düşmektedir.

Şahsi fikrim bu kartla uğraşmak vakit kaybı olacaktır. Elinizdeki kartı değerlendirmek istemektesiniz anlaşılır bir neden ama bu smps özel bir devre olduğu için elde edebileceğiniz voltaj değerleri limitli olacaktır.

confickerbelasi ve chapraz bunu beğendi.
  5. chapraz

chapraz Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler dostum, ben kendime bir PC güç ünitesi bulayım.

6. confickerbelasi

confickerbelasi Paylaşımcı üye

Beğenilen Mesajları:
    536
    Ödül Puanları:
    108
    vaybe sharp'ın vizyonu sony,sanyo'dan genişmiş...

Sayfayı Paylaş