SEVGİLİ MESLEKDAŞLARA

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar son bir yıldan beri çeşitli firmalar ile iş yapmaya çalışıyor ama nedense yaşımız nedeni ilemi aldığımız desturların eskidemi kaldığından mıdır nedir bir türlü anlaşamıyor devamlı kazık yiyorum
örnekmi:
iş yapıyorum para alamıyorum
yetkili servis sin kardeşim ama ver 75000 tl lik teminat mektubu deniliyor(mal karşılığı değildir )
yetkili servis sin deniliyor başka bir servisin taşeronu olarak çalıştırılmak isteniyorum..
bunun gibi bir sürü örnek...
acaba diyorum boyle karektersiz şerefsiz bizi emen bu gözünü para hırsı bürümüş şerefsizleri nerede nasıl hangi biçimde afişe ederiz ki başka meslektaşlarda enayi yerine konmasın boşuna debelenmesinler
sevgiler
saygılar
hakan demiray

arkadaşlar son bir yıldan beri çeşitli firmalar ile iş yapmaya çalışıyor ama nedense yaşımız nedeni ilemi aldığımız desturların eskidemi kaldığından mıdır nedir bir türlü anlaşamıyor devamlı kazık yiyorum
örnekmi:
yetkili servis sin kardeşim ama ver 75000 tl lik teminat mektubu deniliyor(mal karşılığı değildir )
yetkili servis sin deniliyor başka bir servisin taşeronu olarak çalıştırılmak isteniyorum..
acaba diyorum boyle karektersiz şerefsiz bizi emen bu gözünü para hırsı bürümüş şerefsizleri nerede nasıl hangi biçimde afişe ederiz ki başka meslektaşlarda enayi yerine konmasın boşuna debelenmesinler
sevgiler
saygılar
hakan demiray

Yetkili servis konusunda piyasa tecrübem yok lakin kendi alanımda yediğim ve yenilen kazıkların temelini soracak olursanız malesef tabanı, örgütsüzlük ve meslekdaşların etik davranmaması. Tabiri caizse birbirimizin gözünü oymaya and içmiş şekilde iş almaya iş yapmaya çalıştıkça, hergün istisnasız hepimiz sıkıntı çekmeye devam edeceğiz.

Serbest piyasa ekonomisinde işveren ya da müşteriye karşı meslek dallarının sınırlarının olmaması bunları doğuruyor. Sonuçta işveren hep daha ucuzunu ya da işine gelenini arayacak bulduğuna da yaptıracaktır.

örnekmi:
sevgiler
saygılar
hakan demiray

Sevgili Hakan Abicim,
senin siteminin temelini ve kimlerin seni rencide ettiğini az-buçuk tahmin edebiliyorum.12 yıl gibi yetkili serviste mücadele verdim (sen daha uzun bir süre )temel prensipleri kaşıkla verip kepçeyle almak.örneğin milyarlık tesislerine güvenlik görevlisi alıp asgari ücretle çalıştırmak misali.her akşam işletmeden çıkarken
-aman kardeşim burası sizlere emanet gözünüz gibi bakın....telkininde bulunmak
sen benim bırak karnımı doyurmayı kursağımdakini alırsan ben senin tesisini nasıl korurum.
Yaptığımız en büyük hata çalışan teknisyenler , işletme sahipleri örgütlenememek.haklarımızı eğitimlerimizi sağlayacak ve koruyacak tertipli bir oluşum sağlayamamak.Bunun yanında tü kaka terimini birbirimize kullanarak mesleğimizi ve meslektaşlarımızı kötülemek.Abicim bu işi bilmeyenler yapmasın yapacaksada eğitimini alsın yada eğitimli personel ile çalışsın.Meslek hayatım boyunca aynı senin yaşadıklarına benzer onca kazık içeren şeyler yaşadım ki anlatmakla bitmez.Şu an piyasada bulunan tüm markaların servis ağı kurma zorunluluğu var ancak firmaların listelerine bakıyorsun alakasız bir sürü işletmeyi listeye koymuşlar.O işletmelerde sırf isim olsun diye o yaptırımlara evet deyip tabela asmışlar ama icraat sıfır.Bir düşünseler bizler olmasak ne yapacaklar yada düzgünce koordineli çalışsak önümüze koydukları samanla bu işin olmayacağını anlasalar.
Aslında bu işi sizler gibi yaşları ve tecrübeleri yerinde olan abilerimizin öncülüğü ile başarabiliriz en azından yeni yetişen emektar meslektaşlarımıza kapı açmış oluruz.Bu konuda her zaman sizinle olduğumu bilmenizi isterim.

sevgiler-saygılar

Tecrübeli arkadaşlar görüşlerini bildirmişler bende elektrik teknikeri olarak sizi destekliyorum. Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri