Sesle Çalışan Bebek Beşiği

ŞEF

Onursal Üye
Onursal Üye
Öncelikle bizleri kırmayıp, isteklerimizi yerine getirerek bu bölümü açan yöneticilere çok teşekkür ediyorum.
Sayfamız açıldı ama boş durması olmazdı. İlk konuyu da ben açayım o zaman.

8 ay önce bir torunum oldu. Yıllardır aklımda olan otomatik bebek beşiğini yapmak için iyi bir fırsat doğmuştu. Mağazadan satın aldığım "Anne dizi " denilen küçük beşiğe motor ilave ederek çalışmasını sağlamıştım. Ayrıca sisteme kumanda eden bir de ses devresi var. Bebeğin baş ucunda bulunan minik bir mikrofon bebeğin ağlama sesini algıladığında röleye kumanda ederek motorun çalışmasını sağlayarak beşik sallanmaya başlıyor.

Videosu aşağıda.

şefim diyorum başkada birşey demiyorum.. emeğine sağlık

Çok teşekkürler sayın korkmaz_desing, sağolun.
Artık arkadaşların çalışmalarını bekliyoruz.

şefim elinize sağlık çok güzel olmuşta motor sesi çok değil mi birde allah korusun birisi elini sıkıştırırsa elini nasıl kurtaracak benim bundan 5 sene kadar önce sipariş ile aldığım bir işte müşterim benden bunları istemişti bende elektro mıtlatıs ile yapmıştım hem sesiz hemde bişey sıkışınca cekip kurtara biliyorsun

Merhaba. Devreyi nasıl yapabiliriz şeması ve malzeme listesi mevcut mu

İmrendim yahu :) Tebrik ederim beyfendi çok güzel olmuş.Torununuzun sağlıklı büyemesi dileğiyle.

bencede guzel olmus yanliz motor sesi biraz fazla

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Öncelikle bizleri kırmayıp, isteklerimizi yerine getirerek bu bölümü açan yöneticilere çok teşekkür ediyorum.
Sayfamız açıldı ama boş durması olmazdı. İlk konuyu da ben açayım o zaman.

8 ay önce bir torunum oldu. Yıllardır aklımda olan otomatik bebek beşiğini yapmak için iyi bir fırsat doğmuştu. Mağazadan satın aldığım "Anne dizi " denilen küçük beşiğe motor ilave ederek çalışmasını sağlamıştım. Ayrıca sisteme kumanda eden bir de ses devresi var. Bebeğin baş ucunda bulunan minik bir mikrofon bebeğin ağlama sesini algıladığında röleye kumanda ederek motorun çalışmasını sağlayarak beşik sallanmaya başlıyor.

Videosu aşağıda.

elinize sağlık güzel olmuş fakat bir sorum var. bu gibi şeyler çocuklar için radyasyon yaymaz mı? sağlık açısından bir problem olur mu.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri