Ses yönlendirme sorunu

fthy53

Üye
Arkadaşlar aracımın hoparlörlerini yeni değiştirdim. Birde amfi bağlattım. Ancak teybimden sesi öne-arkaya, sağa-sola yönlendirmeye çalıştığımda doğru yönden sesi vermiyor. Öne alınca tüm ses kapanıyor. Ama ortadayken tüm hoparlörler çalışıyor. İnternetten bakarak rca ları, y kablolarını kontrol ettim doğru bağlanmış görünüyor. Sizce sorun ne olabilir?

Teyp bilgisinde max. kaç wat destekliyor yazmakta, hatta kaç kanal?

Hocam teyp Evervox EVR-5005 double din. Özelliklerini ben de bilmiyom.
Malzeme bu

Ekli dosyalar

• euauea.JPG
    euauea.JPG
    46 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Doğru bağlanmamış

Doğru bağlanmamış
Rca ları internetteki bir çok ustanın anlatımına göre karşılaştırıp kontrol ettim doğru gibi duruyor. Acaba hoparlörler amfiye doğru bağlanmadığından mıdır. Yoksa başka bir sebebi de olabilr mi?

Arkadaşlar aracımın hoparlörlerini yeni değiştirdim. Birde amfi bağlattım. Ancak teybimden sesi öne-arkaya, sağa-sola yönlendirmeye çalıştığımda doğru yönden sesi vermiyor. Öne alınca tüm ses kapanıyor. Ama ortadayken tüm hoparlörler çalışıyor. İnternetten bakarak rca ları, y kablolarını kontrol ettim doğru bağlanmış görünüyor. Sizce sorun ne olabilir?
teypten arkaya bir takım rca kablo döşenmiş ön arka istiyorsan iki takim kablo olması lazım ve amfinde 4 kanal olması lazım .. sistem de subwoofer var mı

teypten arkaya bir takım rca kablo döşenmiş ön arka istiyorsan iki takim kablo olması lazım ve amfinde 4 kanal olması lazım .. sistem de subwoofer var mı
teypten çıkan 2 adet rca var. y kablosu ile anfinin 4 girişine bağlı. sistemde subwoofer yok.

Bu durumda ön arka fader ayari yapmazsın.. teypte sadece arka yada ön çıkış var rca olarak kablo çekilen malesef..

Bu durumda ön arka fader ayari yapmazsın.. teypte sadece arka yada ön çıkış var rca olarak kablo çekilen malesef..
Bu durumda sesi sadece öne ya da arkaya alabiliyor olmam gerekmez mi? Çünkü ben sesi sadece arkaya alabiliyorum. öne aldığımda bütün ses kesiliyor da.

Bu durumda sesi sadece öne ya da arkaya alabiliyor olmam gerekmez mi? Çünkü ben sesi sadece arkaya alabiliyorum. öne aldığımda bütün ses kesiliyor da.
sinyal kablosu sadece arka rca çıkışına bağlı teypten demek ki.. bir tane daha sinyal kablosu çekmen lazım ve amfideki Y kablolar iptal olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri