ses ile motor kontrolü

fetu94

Üye
merhaba El ve parmaklarını kullanma yeteneği olmayan özürlüler için sesle kumanda edilebilen(İleri-geri-sağa-sola-dur-kalk vb.) bir özürlü aracı tasarlamak istiyoruz. Mevcut sistemleri de inceleyerek, ev içinde hareket edecek böyle bir aracın mekanik sistemi ve kontrol sisteminin çalışma prensibini ve kullanılması gerekli donanımları açıklayınız
arkadaşlar aciliyeti var bu devreyi tasarlayıp anlatabilcek kimse yokmu yaa

merhaba El ve parmaklarını kullanma yeteneği olmayan özürlüler için sesle kumanda edilebilen(İleri-geri-sağa-sola-dur-kalk vb.) bir özürlü aracı tasarlamak istiyoruz. Mevcut sistemleri de inceleyerek, ev içinde hareket edecek böyle bir aracın mekanik sistemi ve kontrol sisteminin çalışma prensibini ve kullanılması gerekli donanımları açıklayınız
arkadaşlar aciliyeti var bu devreyi tasarlayıp anlatabilcek kimse yokmu yaa
arkadaşım sesle kontrol devresi var bunu ben bizzat yapıyorum ama senin kullanacagın motor kaç voltla çalışıyor onu bilmem lazım eger istersen birlikte çalışabiliriz
,

benimki sadece çalışma prensibi oucak yazıyı okuduysan engelli arabası diyor kaç voltta çalışcagı önemli değil sadece devrede olması gerekenler ve nasıl çalışcağı önemli

benimki sadece çalışma prensibi oucak yazıyı okuduysan engelli arabası diyor kaç voltta çalışcagı önemli değil sadece devrede olması gerekenler ve nasıl çalışcağı önemli

sen öyle diyorsan al bir tane akü, bir tane servo motor,bir tanede engelli arabası al monte et bagla elektronik karta motoru sesle yürüsün senin yazdıklarını okumasaydım sana cevap yazmazdım sen 220v motor kullanırsan devamlı prize takılı hareket eder o önce neyi kullanacan onu sor o zaman atıyorsunuz ortaya bir konu sonrada milletin yazısını begenmiyorsunuz

yazı beğenmemekle alakalı bişey yok burda sana volt farketmez engelli arabası olcak anlamıyorsan cevap atmana gerek yok boşuna zaten bilsen orda çalışma prensibini açıklayın dediğinde söylerdin ben prensib diyom sen birlikte çalışak diyon

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri