Servo Motorlarda Pulse, Frekans ve Devir İlişkisi Hk.

Merhabalar;

Bir servo motor ve sürücüsünün hangi frekansta pulse gönderirsek kaç devir/dk da döneceğini nasıl hesaplayabiliriz ? Servo sürücünün manual ini karıştırdım ama bulamadım.

Elimdeki servonun max rpm i 3000. Normalde 10000 pulse 1 tur iken bölen parametresini 10 yapınca 1000 pulse 1 tur olarak değiştirdim ve deneyerek 50kHZ de 3000 devir elde ettim. Peki 10000 pulse 1 tur olarak bıraksaydım 50kHz de kaç devir/dk da dönecekti ? Aralarında ki ilişki nasıldır ? Şu an elimde motor olmadığı için deneme yapamıyorum kafama takıldı beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
takip... Araştırıyorum ama bulamıyorum. 1:20 redüktör kullanıyorum hmi ekrandan 10cm yazınca 10cm nasıl götüreceğim ben bu servoyu. ? Şimdiden aydınlatacak arkadaşlara teşekkürler ederim.

Evet. Forumda diğer başlıklar altında sorunumu çözdüm. Kullanacağım mekaniğe göre matematiksel işlemler ile formülleri mevcut imiş. onlar ile teorik olarak sorun çözüülüyor. Ama Fiziki olarak testi daha yapmadım.

Merhabalar;

Bir servo motor ve sürücüsünün hangi frekansta pulse gönderirsek kaç devir/dk da döneceğini nasıl hesaplayabiliriz ? Servo sürücünün manual ini karıştırdım ama bulamadım.

Elimdeki servonun max rpm i 3000. Normalde 10000 pulse 1 tur iken bölen parametresini 10 yapınca 1000 pulse 1 tur olarak değiştirdim ve deneyerek 50kHZ de 3000 devir elde ettim. Peki 10000 pulse 1 tur olarak bıraksaydım 50kHz de kaç devir/dk da dönecekti ? Aralarında ki ilişki nasıldır ? Şu an elimde motor olmadığı için deneme yapamıyorum kafama takıldı beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.
Merhaba,

300rpm ile döner.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular