Servo motor ve s71200

itesla

Üye
Arkadaşlar merhaba. Okulda bitirme projesiyle uğraşıyorum. Proje s7 1200 ile servo kontrolü yapacağız. Biraz yol kadettim ama home işlemi yaptiramiyorum. Driver ve servo da siemensin. V asistant kullanıyoruz. Home işlemi ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı?

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İtesla Merhaba;
Sürücü ile plc arasında haberleşme mi kullandınız yoksa, servoyu pulse dır ile sürüyorsunuz.
Vasostany ne demek,detay verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla

İtesla Merhaba;
Sürücü ile plc arasında haberleşme mi kullandınız yoksa, servoyu pulse dır ile sürüyorsunuz.
Vasostany ne demek,detay verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla
V asistant olacaktı. Yanlış yazmışım. Servo ile plc arasinda profinet haberlesmesi var.
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu acemiyiz bu konuda ya da ogrenebikecegimiz bir yer var mı?

Son düzenleme:
Yardımcı olalım şu an bağlantıyı sağladınız mı ,servoyu plc ile haberleştirdirdiniz mi,

Evet hocam haberlestirdim. Hatta hız kontrolü filan da yaptim. Elimizde 7 butonlu röleli plc deney seti var. Ama konum kontrolü için homing yapamıyorum. Home atayinca herhangi bir butono servo off oluyor bi anda.
Yardımcı olalım şu an bağlantıyı sağladınız mı ,servoyu plc ile haberleştirdirdiniz mi,
Evet hocam haberlestirdim. Hatta hız kontrolü filan da yaptim. Elimizde 7 butonlu röleli plc deney seti var. Ama konum kontrolü için homing yapamıyorum. Home atayinca herhangi bir butono servo off oluyor bi anda.

Commisising modda alıp comissing modda devreye alıp,home yaptırmayı denediniz mi

Commisising modda alıp comissing modda devreye alıp,home yaptırmayı denediniz mi
Evet devreye alıp denedim ama enable basıp home yaptırmaya çalışınca servo off oluyor işte. Acaba kaçırdığım bi parametre ayarı ya da commising modda yapılmasına gereken işlemler mi var tam bilmiyorum hocam

Ne hatası veriyor? Herhangi bir uyarı mesajı var mı ?

Cihaza,pc ile bağlandığında alarm sayfası göreceksin. Farklı isimde de olabilir.
Orada cihazın neden arızaya düştüğü veya hata kodu veya mesajı olması lazım
Ne hatası tam olarak bilmiyorum ama home tuşuna basınca servo off oluyor servodan enerjiyi kesiyor yani.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri