Seri port iletişim

16f628 e yazılım yüklediniz mi?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Db9 5 nolu pini jumperdaki 1 e, db9 soketinin 3 nolu pinini de jumperdaki 2 ye bağladınız değil mi?

628 deki yazılımın kaynak kodunu buraya yazın. Normalde 628 a portu analog comparator modundadır. CMCON registerine 7 sayısını yükleyerek dijital i/o moduna geçirilmesi gerekir. Sorun yazılımdan da kaynaklı olabilir.

hepsini yaptım usta

bunu birde seri portu olan bilgisayarda mı denesek acaba ?

ilginiz için teşekkür ederim sizin daha önce buna benzer çalışmanız oldumu ???

Gönderdiğiniz asm dosyası pic basic pro çıktısı galiba. Stander Assembly dilinde değil. CMCON a 7 rakamı atanıyor. Diğer kısımları anlamadım. Baud rate ayarı da tutuyorsa haberleşmenin gerçekleşmesi gerekir.

Bunun gibi çok uygulama yaptım. ccs c derleyicisi ile 18F4620 üzerine eğitimini bile verdim.

Gönderdiğiniz asm dosyası pic basic pro çıktısı galiba. Stander Assembly dilinde değil. CMCON a 7 rakamı atanıyor. Diğer kısımları anlamadım. Baud rate ayarı da tutuyorsa haberleşmenin gerçekleşmesi gerekir.

Bunun gibi çok uygulama yaptım. ccs c derleyicisi ile 18F4620 üzerine eğitimini bile verdim.

hımm anladım .
bu son dediğinizi pek anlıyamadım işin yazılım kısmın başka bir arkadaşım yaptı en iyisi söylim o baksın ben pek anlıyamadım ?

Pic basic pro kaynak kodu varsa onu text olarak buraya yapıştırın. Dosya uzantısı .bas olabilir. PC ve pic uartlarının haberleşme hızı aynı olmalı, yani saniyede gönderilen bit sayısı, aynı olmalı. 9600, 19200 bps vs. 8 bit, parite biti (even veya odd) ve stop bit ayarları da tutmalı. En yaygın olanı 8n1.

Pic basic pro kaynak kodu varsa onu text olarak buraya yapıştırın. Dosya uzantısı .bas olabilir. PC ve pic uartlarının haberleşme hızı aynı olmalı, yani saniyede gönderilen bit sayısı, aynı olmalı. 9600, 19200 bps vs. 8 bit, parite biti (even veya odd) ve stop bit ayarları da tutmalı. En yaygın olanı 8n1.

maalesef o şekilde elimde yok ama programı yazan arkadaşa söyliyecem bu deidklerinizi yazılımdan fazla anlamam ...

azat_ arkadaşım isis de denmesini yapalım sen hex kodunu göndersene birde pc den hangi veri gönderilirse çıkışları açar kapatır bu nu söyleyiver

Forum istatistikleri

Konular
128,279
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri