Seri haberleşme+RS-485+MODBUS+ÇOKLU CİHAZ HABERLEŞMESİ

Sıkıntı nedir?

Rs 485 i kullanarak birden fazla pic arasinda iletisim kurmak istiyorum modbus prtokulu yada rs 485 kutuphanesini kullanarak nasil yapabilirim yazilim olarak ccs kullanacagim bununla ilgili dokuman fikir ornek ne varsa cok isime yarar

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Bu isteklerinizin tamamı, fazlası ile nette ve muhtemelen CCS help ve example klasöründe mevcut.
Google aramam sonucunda çıkan ilk sayfanın ilk linki:
CCS :: View topic - PIC to PIC communication through RS485

Uygulamanızı geliştirirken yaşadığınız sorunlar konusunda cevap alma şansınız yüksek;
ama bu seviyede ki istekler, şahsım adına heves kırıcı...

selam tek hattan pc ile kontrol edilecek devrenin ilk denme programları

similatör denemesinde 24c32 çalışmadığı için hatalı gösterecek

hocam emeğine sağlık güzel çalışma olmuş paylaşım için teşekkürler.

2. deneme videosunda mevcut olan kartta giriş çıkış kartı bağlanmış olup 8 giriş ten gelen veriler ile 8 çıkışın ayrı ayrı kontrol edildiğini göreceğiz
ek olarak lcd nin 2. satırına program ile belirtilmiş olan 20 karekterli yazılar 5sn de bir değişecektir.

giriş tarafındaki butonlar ile karttan giriş değerleri değiştirilmektedir.
çıkış ve giriş lerin herbirine isim atamak için ismini değiştirmek istediğiniz giriş yada çıkışı çift tıklamak yeterlidir.açılan box a 10 karekteri geçmeyecek şekilde isimleri değiştire bilirsiniz.
isimler eeproma kaydediğildiği için kart kapatıp açıldığında veri kaybı olmaz

www.mikroe.com daki mC, mP yada MB derleyicilerinden birini indirdikten sonra yardım kısmından kütüphanesine bakabilirsin. Sanırım bu yardımcı olacaktır sana

Arkadaşlar benim sorum biraz daha basit, hatta sizlere göre baya basit.
Ben modbus ve bağlantı şekillleri konusunda açıkçası hiç birşey bilmiyorum. Sizden yardım istiyorum.
Çalıştığım fabrikada 15kw dan başlayıp 37kwya kadar değişik güçlerde motorlarla çalışan sargı makinaları var ve motorlar soft starterlarla çalışıyor. Motorlar stabil çalışırken 20ila33 amper çekerken, ilk kalkış anında 210 amperleri görüyorlar, bunu invertör ile çözüyoruz, shihlin sfg040 cihazlar bağlanacak. yaklaşık toplamda 16-17makina üzerinde 24-25civarı invertör çalışacak ve bunların 18'inde rs485 çıkışları mevcut. bu invertörleri bilgisayar üzerinden takip etmek müdahale etmek veya ayar göndermek istiyorum. Biraz baktım kendimce, modbusa toplaman lazım diyenler oldu, scadadan bahsedenler oldu. Deneyimli arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum. Ne yapmam ve ne kullanmam gerekiyor. Ethernet girişli cihazlar olsa hemen bi switch atıp hepsini bi yere toplicam ama rs485 ve modbus konusunda dediğim gibi hiç bilgim yok. Lütfen yardımınızı ve fikirlerinizi esirgemeyin, şimdiden teşekkürler....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri