Seri bağlı akü grubundan...

fthkckr

Üye
Merhabalar forumda bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum,

Ekteki pdf resimde aklıma takılan soruyu belirtmeye çalıştım,
12 adet seri bağlı 2V luk akü hücrelerinden 24V elde ediyorum. Fakat Başka bir devre grubu için 12 V 'a ihtiyacım var. acaba resimdeki gibi bir gruptan + ve - kablo çeksem 12V elde ediyorum. Bu 12 V 'u güvenle kullanabilir miyim bir riski var mıdır bir grup akünün daha çabuk bitmesinden başka ?

Şimdiden teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30.5 KB · Görüntüleme: 28
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar forumda bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum,

Ekteki pdf resimde aklıma takılan soruyu belirtmeye çalıştım,
12 adet seri bağlı 2V luk akü hücrelerinden 24V elde ediyorum. Fakat Başka bir devre grubu için 12 V 'a ihtiyacım var. acaba resimdeki gibi bir gruptan + ve - kablo çeksem 12V elde ediyorum. Bu 12 V 'u güvenle kullanabilir miyim bir riski var mıdır bir grup akünün daha çabuk bitmesinden başka ?

Şimdiden teşekkür ederim...
Devreden kastınız nedir , bu akülerle ne besliyorsunuz ?

devre önemli mi sizce? seri bi gruptan seri bir parça almak sakıncalımıdır değilmidir yardımcı olcaksa misal 12 v luk kısımdan 15 A çekicem 24 v luk kısımdanda 180A çekicem

devre önemli mi sizce? seri bi gruptan seri bir parça almak sakıncalımıdır değilmidir yardımcı olcaksa misal 12 v luk kısımdan 15 A çekicem 24 v luk kısımdanda 180A çekicem
Önemli olmaz mı , akü sürekli enerji veren bir primer güç kaynağı değildir , devrenizin ne akımı ne kadar süre çekeceği çok önemli...

10 saat desek örneğin dediğim akım değerleriyle?
akülerin kapasiteside 200Ah

slm ben cocuklara akülü araba aldım aküsü 6 volt 7 amper idi 2 tane ben ise 12 volt 72 amper akü taktım araba aküsü zararı olurmu acaba

Selam,
Kullanımda sıkıntı olmaz hatta daha uzun süre kullanılabilir fakat şarj işlemini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz.

silindi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri