sensör

ilk başta çalışıyor sonradan çalışşmıyorsa sensörleri kullandığınız devreye bir bakma gereği duydunuz mu hiç?
eğer ki sensör ya da piston arzasından kaynaklı bir şey olsa idi 2 günd e çalışmaz idi diye düşünüyorum.
ama bu benim alanım değil pek. o nedenle sadece bunu söyleyebilirim.

Eğer bir arızalı sensör söz konusuysa ve etiket bilgileri yoksa tek yol yukarıda yazdığım gibi!Eğer bu mesleki bir soru ise yine yapabileceğin aynı şey!Ama etiket bilgileri okunmayan bir sensörün bilgileri nasıl bulunur dersen!Sensörler çalışma voltajları na algılama mesafelerine çaplarına PNP ve NPN olmalarına endüktif ve kapasitif olmalarına göre ayrılır test ve kontrol ederek bunları çıkarabilirsiniz. Ayrıca kapasitif sensörler de kendi içlerinde cisimden yansıma ve reflektörlü olarak da ayrılır!
npn veya pnp oldugunu baglı oldugu akıllı role veya plc tıpınden de ogrene bilir

arızalı kısmını atlamışım :) kesinlikle bu dediğim çalışırsa geçerli

sensörlerın pnp npn olduğunu anlamak için herhangı bır bılgı verecek ipucu yoksa yapılacak tek test sensör blok olarak verıcıdır sensorun bağlı olduğu aliciya çalışan bır sensorle bılgı gondererek npn veya pnp olduğu tespıt edılebılır ayrıca sensörlerde çalışma ortamı çok önemlı manyetık sensorlerde çevredekı manyetık alan etkıler sabit miknatıslı sensörlerde aşiri sicaklık miknatısın özellığını kaybetmesıne sebep olur iş goremez hale gelır çift bobınlı sensor kullanılır dıye bılıyorum hassas olan sensör gerektıren yerlerde ben kuçuk araçlarda ugnxxx serısı sensör kullanılıyor kamyon otobus gıbı araçlarda kilometre algılayıcı sensör çıft bobinlı sensor kullanıldığını gordum aracın şaft ında manyetık alan yok sadece dişli var dişlının tırnaklarını algılıyor şunuda soylıyeyım bu bahsettığım her araçtada uygulanmıyor sensör her fırma kendı sensörunu uretıyor %90 da ugn serısı manyetık sensorlerı kullanıyor bu sensörlerde hem hem dıgıtal hem analoğ çıkışlı olanları var yaklaşim sensörlerı dersenız onlar farklı yukarda bahsettığım gıbı çift bobin var içinde metala yaklaşınca bobinlerden bırı manyetık alan meydana getırıyor dığerı algılıyor bu mesafeye gore değişiyor tabıı

bıtışık kullanılanlar kullanıcı tarafından birleştırılıyor montaj delıklerıne 2 veya 3 kaçtane yanyana ıhtıyaç varsa takılabılır bitişik olanlarıda var ama aralarında fark yok

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri