sensör sağlamlık testi ile ilgili bilgi alabilir miyim?

mod_130

Üye
Merhaba arkadaşlar ben Onur bir konu hakkında yardım ve görüşlerinizi rica edicem.

İşletmemizde wenglor marka HO08PA3 Kodlu Reflex Sensor yazan cisim yansımalı bir sensör kullanmaktayız bu sensör makina da uzun zamandır çalışırken arıza vermeye başladı gidip baktığımda sensör çalışıp çıkış veriyor fakat belli bir zaman (ortalama 10-15 dk. yani 30-40 ürün ) geçince yine arıza veriyor anlamadığım nokta sensör bozuksa ya hiç çalışmaz yada çalışır. Sensör üzerinde küçük pot. var algılama mesafesi için onunla sağa sola çevrip ayar yapıyorum sensörü fiziksel olarak yukarı aşağı taşıyorum fakat sonuç yine değişmiyor. Yerine yeni sensör takttım pot.la ayar yapmadan eski konumunda hemen sorunsuz bir şekilde çalşıyor şuan . Ama eski arızalı olan sensörün veya başka sesörlerin sağlamlık testi nasıl oluyor. Bir de şöyle birşey duymuştum doğru ise nasıl yapmam gerekiyor. sensörün üzerinde ışıkları yanar ve plc ye de çıkış verir sağlam gibi gözükür ama çıkış mA aralığı düşük kalırsa sapıta bilir arıza verebilir diye biliyorum bu mA nasıl ölçebilir veya nasıl bir yol izlemem gerekir. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

30 dk ayır başında dur madem 10-15 dk. yapıyor çevreyi gözlemle anormal farklı ne oluyor, sensöre göre testi çıkışı değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri