sensör hk.

umut_0111

Üye
Arkadaşlar ben şimdi bir bant yapıyorum banttın üstünden ilaçlama yapacam cismin biri ilaçlama yerine geldiginde arkasındaki gelmiyecek ve ilaçlama süresini ayarlamamız lazım ve cismi banttan çıkardıktan sonra ban tkrar devreye girecek taki biz stoba basana kadar şimdiden tşk ederim umarım anlata bilmişimdir

not : Bunları yaparken kontaktör kullanmak istiyorum elektronikdevre degil uyarmı

Ürünü elimize alacağız aldıktan sonra çalışacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım banta gelecek olan cisim ağırsa ona bir adet çarpma swich takarsın yalnız hareket yönüne sallanan saat zembereği gibi ona çarpınca bant durur yoksa laser ucuz sensörler var ona röle takarsan yine olur kullanacağın zaman aralığına göre röle bulursan ilaçlayacağın malzemeyi bilsem ona göre sana şema veririm

Bir sandık meyva olacak ama swiçh sistemi istemiyoruz makinayı biraz geliştirmek istiyoruz

Umarım işine yarar. Elinle alıyorsan malı sorun yok, r3 kullanma sebebi ilaçlama sistemin için, kafama göre yorumladım.

Ekli dosyalar

• FOTO.rar
    138 KB · Görüntüleme: 35
yanlık bu elektronik devre degil degilmi be buna mini rolleler kullanacam
dogrumu

arkadaşım senin dediğin sistemi biz fabrikada paketlemede kullanıyoruz 5 adet konveyö var he biri bi işem yapıyor ve biri işni bitirmeden arkasındaki konveyörü alıştırmıyor ve konveyörler doluluk oranına göre hızını kendi yavaşlatı hızlandıra biliyor.ayrıca herhangi bir aşamada sorun olursa bütün hattı durduruyor.Biz bu sistem plc s-7 200 cpu 216 ile kurduk.senin imkanın var ise bir adet cpu 212 ile ve 2 ader sick optik sensörle çözülür ğibi görünüyor plc proğramlaması ve sistem kurulumu ile iğili yardımcı olabilirim.kontaktörlü devrelerde çok fazla problem çıkıyor ve ayarlaması zaman alıyor.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri