Sensör algılamasıyla çalışan ses tekrarlama sistemi

adoreadore

Üye
Arkadaşlar hırsızlar için çaydırıcı amaclı düşündügüm bir fikrim var. Bu konuda sizlerin yardım, görüş ve önerilerinize bekliyorum.
Düşüncem şu
Hareket sensörünün tetiklemesiyle kaydedilmiş gerçek köpek sesini kaliteli ses veren bir sistem ile tekrar tekrar çalmasını istiyorum.
Süre olarak 15 saniye ile 1 dakika arası olabilir.
Hareket sensörünün tekrar tetiklenmesi halinde kayıtlı sesin tekrarlanması
Bu sistemi küçük mp3 çalar ile yapmak
Sesi yükseltmek için küçük bir anfi ve ve kaliteli bir hoparlörden almak
Tekrarlama sistemi kurmak
Evet kısaca fikrim yukarıda yazdıgım gibidir. Bu düşüncemi gerçekleştirmek için nasıl bir devre ve malzemelere ihtiyacım olabilir. Bu konuda yardımlarınızı beklliyorum.

İlginiz için teşekkür ederim. Bu entegrenin adı nedir? Ankara'da konya sokakta bulabilirmiyim?

winbond un ISD serisi entegreleri var

Arkadaşlar hırsızlar için çaydırıcı amaclı düşündügüm bir fikrim var. Bu konuda sizlerin yardım, görüş ve önerilerinize bekliyorum.
Düşüncem şu
Hareket sensörünün tetiklemesiyle kaydedilmiş gerçek köpek sesini kaliteli ses veren bir sistem ile tekrar tekrar çalmasını istiyorum.
Evet kısaca fikrim yukarıda yazdıgım gibidir. Bu düşüncemi gerçekleştirmek için nasıl bir devre ve malzemelere ihtiyacım olabilir. Bu konuda yardımlarınızı beklliyorum.

asagıdakı devre ile istedıgın sesı ( 60 sn) kaydedıp. hareket sensorunden gelen sınyal ile (playback ) tusunu kumanda edebilir , cıkısınıda (speaker) ıstedıgın gucte bı anfiyle baglayabilirsin.;)

Düşüncem şu
Düşündüğünüz şeyin benzerini yaptık... mp3 e gerek yok... içinde köpek sesi kaydı olan entegre ve onu çalan devre toplam 35 TL size verebilirim....

Arkadaşlar benim bu sisteme çok ihtiyacım var. Hatta bu sistemi evimin ön ve arkasına kurduktan sonra komşularımın da istiyecegini düşünüyorum. Bana linklerle olayı anlatıp entegrelerden temin edebilirmisiniz. Gerçekten çok aranan bir ürün olduğunu düsünüyorum. Bu ürünü piyasaya süren parayı kazanır inşallah sizden birisi olur.Siteye hayran kaldım. Çalışmalarında
Başarılar dilerim.

Soylediginiz entegre hala duruyorsa bende talibim alabilirim ben kopek sesi yerine insan sesi yuklemek istiyorum mumkunmudur...

Ses kayit entegreleri nasil calisiyor bir bilen varmi. Aslinda benim derdim buyuk evimde bir kopek var ve ben yokken surekli havliyor cok sikayet geliyor. Benim sesime cok aliskin sus hayir git yat dedigimde ikiletmiyor havlamiyor hic... ben yokken havladiginda bu komutlari duyabilecegi 5 10 saniyelik her havladiginda tekrar edebilen sistem lazim yardimci olursaniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri