See Electrical

Arkadaşlar merhaba,
See electrical da otomatik kablo numaralandırma işlemi var mı acaba? Çok aradım bulamadım.

evet see electrical programında telleri numaralandırma işlemi mevcut. yukarıdaki bölümden elektrik sekmesinde telleri numaralandır bölümü var. ama bütün projenizi elektriksel olarak oluşturmadıysanız (yani çizim bölümünden karayle yuvarlakla çizgi kullanarak oluşturulmuş ise) numaralandırma da hata yapar

See electrical numaralandırma işlemi çok kullanışlı değil maalesef tek tek elle yapsan daha iyi olur .

90-100 sayfa proje oluyor hangi birini elimizle numaralandıracağız çok zor olur öyle. düzgün bir şekilde bloke ederek düzgün bağlantılar yapıldığında çok sıkıntılı değil aslında

vala dostum en son 650 tane numara vermiştim tek tek elimle diğer türlü program sapıtıyor

Doğrudur. bende öyle vermemek için uğraşırken çözdüm biraz olayı :D geçmiş olsun diyelim bari elimizden o gelir .

Yani önerebileceğin başka yöntem varsa bende denemek isterim ama maalesef dandik bi program see electrical biliyorsun

Şimdi şöyle anlatayım başka bir yöntem söz konusu değil bildiğin şekilde programa numaralandırıyoruz fakat elemanları tip kodu ile kullanırsan yada kendi çizdiklerini bloke edersen son olarak hep aynı grid de çalışıp bağlantıların doğru olduğuna emin olursan düzgün numaralandırıyor.

Ama mesela biz numaralandırma yaparken güç kısmı için P-1 P-2,P-3 ... kontrol kısmı için C-1,C-2-C3 .. şeklinde numaralandırma yapıyoruz see electrical da sadece numaralandırma var bizim işimize çok yaramıyor o yüzden

bu konuda haklısın programın çok büyük bir eksiği

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri