Schneider SR3B261FU tek tuş start stop

metaltruck

Üye
Selam Arkadaşlar.
Vakum makinası için plc yazılımı yapıyorum fakat start butonu ile start - stop gerektiren bir bölüm var.
Bilen varsa Ladder olarak yayınlaya bilirmi.
Çok acildir yardımcı olmanızı rica ederim
Saygılarımla

( MAkina için plc yazıyorsun ufacık şeyi halledemiyorsun diyebilirsiniz.Mesleği bıraktığımda plc sistemler yeni yaygınlaşıyordu o zaman ilgilenmedik şimdi karşımıza çıktı. PLC ye başlayalı 5 gün oldu )

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba ;
tek butonla start -stop yapmak ıstıyorsan bı adet sayıcı kullan, sayıcı degerı 1 oldugunda setle,2 oldugunda resetle cıkısı.

çıkış bobin şeklini ikinci şekil olan s ye benzeyen ama s harfi değil o çıkış bobin şeklini seçmen lazım.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama yeni başladığım için set leme resetlemeyi çözemedim.Makinanın sisteminin % 80 i bitti.
Butona basınca pistonlar kalkacak.tekrar basınca inecek. Mesela piston kalkınca temizleyici hava devreye giriyor 15 sn sonra kapanıyor . onu hallettim ama tek buton olayını çözemedem.
Ladderle çizimi elinde olan varmı

Ayrıca PLC dedim ama kullanduğım Akıllı Röleymiş SR3 B261FU :)

darbe kullansan bır pals gonder q1 enerjılensın aynı butonla bır daha gonderdıgınde kesılsın kardesım

arkadaşım konu ile ilgili devreyi aşağıdaki link'de bulabilirsin. sadece bu devredeki kontakları plc'de kullanırken kontak olarak yapacaksın. kontaktör yerine plc çıkışını kullanacaksın.

Ekli dosyalar

• Tek buton start stop.rar
    31 KB · Görüntüleme: 3

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular