SCADA HMI aynı markerda kullanılabilir mi?

agca17

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Benim hazırda bir projem vardı HMI ve PLC bulunan bu sistemi Scada'ya entegre etmek istiyorum. Merak ettiğim şey SCADA için ayrı markerlar eklemek zorunda mıyım yoksa HMI ve SCADA merkerlarını ortak kullanabilir miyim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sonuç olarak aynı dataları okuyacaksan ayrı marker kullanmak zorunda değilsin.

Farklı fiziksel portlardan aynı asres alanlarına sorgu yapılabilir.
Ancak HMI nın master olduğu porta bir başka master bağlaman mümkün değil.

Sonuç olarak aynı dataları okuyacaksan ayrı marker kullanmak zorunda değilsin.
Farklı fiziksel portlardan aynı asres alanlarına sorgu yapılabilir.
Ancak HMI nın master olduğu porta bir başka master bağlaman mümkün değil.
Öncelikle teşekkür ederim benim amacım data okuyup data girişi yapmak fakat HMI'dan atıyorum süre girdim bu sürenin aynı markerda Scadada görülüp değiştirilmesini istiyorum elimde test için ekipmanım yok birine sorduğumda mümkün dedi fakat sağlamasını yapmak istiyorum.

Öncelikle teşekkür ederim benim amacım data okuyup data girişi yapmak fakat HMI'dan atıyorum süre girdim bu sürenin aynı markerda Scadada görülüp değiştirilmesini istiyorum elimde test için ekipmanım yok birine sorduğumda mümkün dedi fakat sağlamasını yapmak istiyorum.
Mesela, ethernet portundan Modbus TCP protokolünü kullanarak hem HMI hem de scada sorgu yapabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri