Sayma limiti

Tosik28

Üye
Arkadaşlar merhaba. Ben Vijeo Designer (Schneıder) ekran yazılımı kullanıyorum. Ekranda herhangi bir koşul gerçekleştiğinde sayma değeri +1 artacak ve ekrandan görünecek. Ancak MW sınırı 32767 dir. Bu değerden sonrası ekranda görünmüyor. Bu sınırı 6 veya 7 hane şeklinde yapmak istiyorum (örneğin 999999). Bunu hangi hafıza biti ile yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tosik28 Merhabalar;

Kullandığın variable tipini değiştir integer ise double integer ,veya real yaparsan daha üst rakamlar görünür.

Kolay Gelsin

Evet ama MW bitine 32767 den sonrasını yazdıramıyorum. Aralığının dışına çıkıyor. Dediğiniz gibi yapıyorum ayrıca ekran yazılımında göstereceği hane sayısını da 6 yapıyorum ancak. bitin aralığı dışına çıkıyor. yani 32768 olunca programda ekranda **** yazıyor. Başka hafıza biti ile yapabilir miyim bunu ?

Evet ama MW bitine 32767 den sonrasını yazdıramıyorum. Aralığının dışına çıkıyor. Dediğiniz gibi yapıyorum ayrıca ekran yazılımında göstereceği hane sayısını da 6 yapıyorum ancak. bitin aralığı dışına çıkıyor. yani 32768 olunca programda ekranda **** yazıyor. Başka hafıza biti ile yapabilir miyim bunu ?

MW alanı değilde MD alanını kullanın,

Evet onu da kullandım. Bu sefer de sayma sırasında bir yüksek değer bir düşük değer gösteriyor bazen eksiye geçiyor.

modbus equipment ayarlarını resimdeki gibi yap.
Evet. Biraz kurcalayınca sizin de belirttiğiniz gibi "Double word" word order "low" yaptım ve bu şekilde çözüldü. Şimdi float bitlerine etkisini gözlemliyorum. Çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri