Sayaç Yazıyor Ama Okunmuyor

ejder31

Üye
çalıştığımfabrikaya 6-7 ay önce bi ek bina yapıldı fakat binanın beslemesi aktif olan kompanzasyon ve aktif olan sayaçtan besleniyor (aktif kelimesinden kastım ;şuan çalışır drurumda)
ancak yani binayı kuran şirket elemanları orayada kompanzasyon panosu yapıp sigortalarını indirmiş ve sayaç kullanılan enerjiyi yazmakta ve kontrol ettiğimde hep sayaç kapasitif ve endüktif yazıor ama gelen elemanlar bütün sayacı okuyor sadece onu okumuyor şuan dehşet biçimde reaktif ve kopasitif ceza yazıo
eğer bunuda yazııcaz derlerse ne yapmam gerekir ya da bunu nasıl düzeltirim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım bir işletmede yıl içerisinde kişisel hatalardan dolayı bir kereye mahsus oda sadece 1 fatura bedeli ispatladığın takdirde reaktif ceza ödemiyorsun bir dilekçeyle baglı bulunduğun tedaşa müracaat edebilirsin onun haricindeki senaryolara girme derim tedaş gelir inceler ona göre rapor yazar

bugün sistemi yapan şirketin mühendisi ile görüştüm ve bana dediki ; o rası başka yerden besleniyor başka sayaç var o sayaçtan önce yazan o önemli değil sigortaların inmeside fazla kapasitif yazmasın diye bişey olmaz ...
e bende doğal olarak ok dedim...

arkadaşım bir işletmede yıl içerisinde kişisel hatalardan dolayı bir kereye mahsus oda sadece 1 fatura bedeli ispatladığın takdirde reaktif ceza ödemiyorsun bir dilekçeyle baglı bulunduğun tedaşa müracaat edebilirsin onun haricindeki senaryolara girme derim tedaş gelir inceler ona göre rapor yazar

Bu uygulama kaldırılmıştır.

bugün sistemi yapan şirketin mühendisi ile görüştüm ve bana dediki ; o rası başka yerden besleniyor başka sayaç var o sayaçtan önce yazan o önemli değil sigortaların inmeside fazla kapasitif yazmasın diye bişey olmaz ...
e bende doğal olarak ok dedim...

Yeni binanın sayacı "süzme sayaç" olarak kullanılmış ise şirket mühendisinin dediği doğrudur.

uyardığın için saol uygulamanın kalktığını bilmiyordum

bunu hatırlattığın için teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti. dediğin doğru olabilir...

saol...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri