Samsung ue32eh5200s tv ses sorunu

hakuna28

Üye
Samsung ue32eh5200s tv dahili uydu alıcılı 2012 yılında aldığım bu televizyon hd kanalları açtığımda kulak tırmalayan bir ses (biiiiiip gibi) çıkarıyor ve bunu sadece hd kanallarda yapıyor bu düzeltilebilir mi? Nette çok araştırdım ama sadece şikayete ulaştım orda yazılana göre bu tv yi alırken bizi uyarmalilarmis bu ses çıkar diye. Yardım ederseniz sevinirim.
Buda içi sesin geldiği taraf
3Y2MO2.jpg

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? Tv tamircisine götürdüm çalışıyor sorun yok dedi. En azından sıkıntının ne olabileceğini söylesem belki yapabilir.

Vidyoya çek ses düzeyi ne kadar sadece dibine kulak yapıştırınca mı var, bir de normal izleme mesafesinden gürültü oranı nedir görelim.

ses hoparlörlerden mi geliyor yoksa trafo ötmesi mi ?

Hoparlör den gelmiyor.

Vidyoya çek ses düzeyi ne kadar sadece dibine kulak yapıştırınca mı var, bir de normal izleme mesafesinden gürültü oranı nedir görelim.

1.5 metreden rahatlıkla duyuluyor, tv nin sesi ile alakası yok sesi kısınca da devam ediyor.

Telefonla video çektim ama onda ses net duyulmuyor ama gerekli diyorsanız onuda yollayabilirim.

Ses tvnin arka ışığı ile alakalı arka ışık ayarını 20 den 7 ye çekince ses kesiliyor ama bu seferde gündüz tv izlemek eziyet haline dönüyor.

Ses tvnin arka ışığı ile alakalı arka ışık ayarını 20 den 7 ye çekince ses kesiliyor ama bu seferde gündüz tv izlemek eziyet haline dönüyor.

Bu bahsettiginiz durum eger tv niz led degilde ccfl aydinlatmali ise power supply uzerinde fluoresant tupleri yakan ikinci bir devre var sorununuz bu devrede. Dikkatli sekilde tv calisirken yalitkan bir malzeme ile once trafolara dokunun biraz kuvvet uygulayin ses degisimi yakaladiginiz parcaya yonelin. Klasik bir ariza bulma yontemidir. Trafolar elektromanyetik calistigi icin nuvede bosluk varsa zirilti yapmasi normal.

Trafodan degilse diger parcalari tek tek deneyin. Kondansatorlerdende gelebilir.

Simdilik kolay gelsin.

Bu bahsettiginiz durum eger tv niz led degilde ccfl aydinlatmali ise power supply uzerinde fluoresant tupleri yakan ikinci bir devre var sorununuz bu devrede. Dikkatli sekilde tv calisirken yalitkan bir malzeme ile once trafolara dokunun biraz kuvvet uygulayin ses degisimi yakaladiginiz parcaya yonelin. Klasik bir ariza bulma yontemidir. Trafolar elektromanyetik calistigi icin nuvede bosluk varsa zirilti yapmasi normal.

Trafodan degilse diger parcalari tek tek deneyin. Kondansatorlerdende gelebilir.

Simdilik kolay gelsin.
Dostum bildiğim hatırladığım kadarıyla cihaz led tv.

Led de olsa led içinde içeride smps trafosu var. Her iki şekilde de trafo kontrol edilmeli.

@serkan48 in dediği gibi led sürücü devrenin trafosu ses yapıyor. Arka aydınlatmayı kıstığınızda sesin kesilmesi ya da hd (yüksek çözünürlüklü) yayınlarda ses yapmasının sebebi bu. HD kanallar dışında usbden HD film izleyince de aynı şey oluyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri