Samsung Tv PS43D490 şeması hakkında

waswi16

Üye
İyi Akşamlar Arkadaşlar
Samsung plasma tv im arızalandı 2 gündür şema arıyorum nereden bulabiliriz yada bir önerisi olan var mı ?
Ön led 5 kere yanıp sönüyor 2sn off 2sn on olarak tekrarlama yok beklemede duruyor Anakart üstünde Z1033AI var farklı bir modelde AOZ1051PI değişim sonuçu çalışmış. varsayımla parça sökmek yerine şema üstünde gitmek istiyorum tabi bula bilirsek
ön tuşlar dokunmatik tv acılmadıgı için pasif durumda besleme kartı sürücü kartları çalışmakta hatta t-con kartındaki led normal saykılla yanıp sönmektedir. t-con kartı üstünden tv yi renk test moduna çalıştırabiliyorum (anakart gerek duyulmaksızın)

Model: PS43D490A1WXTK
Ana kart : BN41-01632 (BN94-04884)

Ekli dosyalar

• ps43d450.pdf
    5.6 MB · Görüntüleme: 5
  • Samsung Tv PS43D490.jpeg
    Samsung Tv PS43D490.jpeg
    68.3 KB · Görüntüleme: 9
  • BN41-01632.jpeg
    BN41-01632.jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba elimde aynı cihazdan ekranı kırık mevcut dilerseniz yedek parça olarak komple cihazı satabilirim

Merhaba elimde aynı cihazdan ekranı kırık mevcut dilerseniz yedek parça olarak komple cihazı satabilirim
panelde renk testinte renkler birbirine giriyor sorun var anakart problemli besleme kartıda kısa devreye girmekte miyadı doldu çöp plasma ömrünü tamamladı artık ben anakartı kurtarmayı denedim baya ama olmadı komple gitti

Son düzenleme:
Bende plazma ekranın sağlam olduğunu sandım dediğiniz gibiyse uğraşmaya değmez ben ekran sağlamsa besleme Anakart vs komple değişip kullanırsınız diye düşünerek yazdım komple cihazı vereyim diye.. plazmaların ömrü dolduğunda renk kayması vs olduğunu bilmiyordum

Panelin ömrü dolmuş bazı bölüm piksellerinde sorun var ve x-y kartlarında mıyadını doldurmuş panel ömrünü doldurmuş saglam olsa bile 1 sene anca idare ederdi herhalde bu şartlarda ugraşmaya degmez ama plasma görüntü kalitesi lcd hd tv den daha iyi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri