Samsung RS21KLBG buzdolabı kapanma sorunu

Ercanonal

Üye
Benim Samsung RS21KLBG model gardrop buzdolabı, kendi kendine kapanıyor, otomatiğe geçmiyor galiba, dolap çalışıyor, soğutmada sıkıntı yok,fakat dolap belli süre sonra çalışma duruyor, haliyle dereceler düşüyor ürünler bozuluyor, dolabın fişini çekip takıyorum belli süre çalışıyor sonra gene kapanıyor, fakat djital göstergeler normal, arada komple ışıkları yanıp sönüyor göstergelerde o kadar..sorunu nedir, acil yardım gerekli teşekkürler..

Buzdolabı fişini çek tak yapıyorum ve çalışmasında sıkıntı yok, çalışıyor..bir süre sonra çalışma duruyor.. sorun şu ki tekrar çalışmıyor, ancak fiş sök tak yaparsam çalışıyor,,..
Dolabınn hem dondurucu hemde buzdolabı kısmının 2 sensörünüde değiştim, sorun geçmedi, devam ediyor..sizce sorun nedir.

Motor kalkış rölesine (veya yerinde ne varsa) bakın.

Buzdolabı fişini çek tak yapıyorum ve çalışmasında sıkıntı yok, çalışıyor..bir süre sonra çalışma duruyor.. sorun şu ki tekrar çalışmıyor, ancak fiş sök tak yaparsam çalışıyor,,..
Dolabınn hem dondurucu hemde buzdolabı kısmının 2 sensörünüde değiştim, sorun geçmedi, devam ediyor..sizce sorun nedir.
aynı arıza bendeki dolapta var samsung buzdolabı çalışıyor 5 dakiaka içinde duruyor fişi çekip geri takınca çalışıyor siz bir çözüm buldunuzmu sorun nerden kaynaklı acaba 0*** yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı arıza bendeki dolapta var samsung buzdolabı çalışıyor 5 dakiaka içinde duruyor fişi çekip geri takınca çalışıyor siz bir çözüm buldunuzmu sorun nerden kaynaklı acaba 05372414963 yardımcı olursanız sevinirim
Kompresör çok ısınıyor ise termik korumaya geçiyor ve çalışması duruyordur.Kompresör sağlam ise kart üzerinde voltaj regülatörü,kondansatör,röle ve triyak kontrol edilmeli.Termostat da ihmal edilmemeli.

**buzdolabı çalışıyor 5 dakiaka içinde duruyor fişi çekip geri takınca çalışıyor .

Bu işlem sonrası sorunsuz mu çalışıyor yoksa bir süre sonra tekrar duruyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri