Samsung led tv

ghuseyin

Üye
Tv imde biranda hiç durmadan kapanıp açılıyor Bende dayanamadım fişini çekmek zorunda kaldım garantisi bitti benim yapa bileceğim birşey varmı acaba

standy by konumunda kart üzerindeki voltajları kontrol ettinizmi?

O kadar elektronik bilgim yok ama arka kapağı açıp soketleri söküp yeniden taktım sonra kapağı geri taktım şuan çalışıyor bilmem ileri zamanda ne olur form sitelerindede genelde bu sıkıntı hep var

Aynı sorun bi arkadaşın tv de olmuştu 3.3 voltda sıkıntı vardı bütün kondasatörleri değiştirdik sorun çözüldü.

yapabileceğiniz besleme kartını değiştirmek

Ben butun soketleri söktüm tekrar geri taktım şimdilik sıkıntı yok bakalım nekadar idare edecek ilgi ve önerileriniz için teşekkür ederim

Kuvvetle muhtemel olarak tv besleme katında bir sıkıntı var gibi görünüyor. Çünkü 2000'li yıllardan sonra çıkan uzaktan kumandalı olan yeni tv'lerde, elektrik kesilip gelse de, tv kaldığı yerden (kanaldan veya AV kanalından) tekrar elektrik geldiğinde aynı şekilde devam ediyor. Aniden kapanıp açılması da, tv besleme katında 220 vac'nin Şebeke girişinden itibaren üzerinden geçtiği devre elemanlarında örneğin sigorta yuvasındaki sigorta bağlantısı, EMI filtresi, köprü diyot, elektrolitik kondansatörler, smps entegre girişi, smps trafo ayakları bağlantısı, mosfet transistörü, vb. parçalarda soğuk lehim veya geçici irtibatsızlık durumu yüzünden tv'de elektrik bir an kesilip, bu elektrik tekrar geldiğinde kaldığı yerden tekrar açılmış oluyor, bu anlatımınıza göre.

Sizin bu kritik noktayı/noktaları bulup lehimini yeniden yapıp tazelemenizle bu sıkıntı tümüyle ortadan kalkacaktır, yani arada bir bu durumun olması riski kalmamış olacaktır. Tüm bu geçme soketleri söküp tekrar takmanız geçici olarak bu sorunu çözebilmiştir, ama ileride tekrar etmeme durumu, yani ayni sıkıntılı yerden (Soğuk lehimli veya bağlantı zaafiyeti olan bu yerden) olabilmesi riski her zaman vardır. Bir büyüteçle, 220 vac şebeke girişinden itibaren lehimli yerleri takip ederek gidin bence. Görünümünden iyice kuşkulandığınız lehim bağlantı yeri kontrolündeki ölçümlerde, sıfır omajı avometreyle yapılan omaj kontrolünde tam olarak göremediğiniz bu lehim bağlantı yerleri soğuk lehimlidir, yenilenmeleri gerekir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri