Samsung LED TV stanbay ışığı yanıp sönüyor

Slm ustalarım Samsung LED TV stanbay ışığı yanıp sönüyor ekranda görüntü ve aydınlanma olmuyor.Ekrana ışık tuttuğumda sadece Samsung logosu gelip gidiyor.Tv yi söktüğümde herhangi bir anormallik göremedim.Sizce sorun ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

Ekranda hiç aydınlatma yok ancak ışık tutulduğunda görünebiliyorsa, aydınlatma şerit ledlerde veya beslemesinde sorun vardır. Ledlerden biri veya birkaçı kısa devre ise power kendini korumaya alıyordur.

Öncelikle ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar ve yorum yapma zahmetinde bulunan ustalarıma teşekkür ederim.Kendi konuma gelirsek eğer,kontrol etmem gerekirse nasıl bir kontrol yolu izlemem gerekir ustalarim

Öncelikle ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar ve yorum yapma zahmetinde bulunan ustalarıma teşekkür ederim.Kendi konuma gelirsek eğer,kontrol etmem gerekirse nasıl bir kontrol yolu izlemem gerekir ustalarim
Sizin de bayramınız kutlu olsun, teşekkürler. Elektronik bilginiz var mı?

Evet yeteri kadar olduğunu dusunuyorum
Biraz muallakta bir cevap. Eğer elektronik ve tamir bilginiz yoksa hiç kalkışmayın, TV elinizde kalabilir. Çünkü led baralarına erişmek ve tamir hassas ve riskli bir iş. LCD ekran kırılabilir, zarar görebilir vs. El becerisi ve tecrübe istiyor. Ben bile çok kereler yaptığım halde her seferinde strese sokar beni.

LED değiştirme konusunda çok deneyimim var hatta geçen sene bu TV nin ledlerini kendim değiştirdim son bir kaç haftadır ledler kararmaya başlamıştır.Belki besleme ile alakalı dur diye düşündüm sizce ledlermi gitti önceki ledler tek tek sonuyodu bunun bir kaç ledde aniden gitme ihtimali olurmu

LED değiştirme konusunda çok deneyimim var hatta geçen sene bu TV nin ledlerini kendim değiştirdim son bir kaç haftadır ledler kararmaya başlamıştır.Belki besleme ile alakalı dur diye düşündüm sizce ledlermi gitti önceki ledler tek tek sonuyodu bunun bir kaç ledde aniden gitme ihtimali olurmu
O zaman benden çok daha tecrübelisin bu konuda. Şunu yapabilirsin. Ledlere giden besleme soketini çıkar ve o şekilde çalıştır TV'yi. Led normale dönerse baralardan olduğunu kesinleştirmiş olursun.(Gerçi bu kadar led değiştirdiğine göre bunu biliyor olmalısın)

Teşekkür ederim hep deneyeceğim diyorum bir türlü denememistim doğrusu teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri