Samsung Led Tv den gelen cızırtı sesi

someone74

Üye
Samsung TV UE40ES6800 led tv arka kısmından yüksek oranda cızırtılı bir ses geliyor. Dahili uydu alıcı belli bir zaman sonra çalışmamaya başladı harici takarak o sorunu aştım ama besleme kısmındaki o ses uzun vadede nasıl bir soruna yol açabilir? Besleme kartında hangi parçaların değiştirilmesi gerekir?

Samsung TV UE40ES6800 led tv arka kısmından yüksek oranda cızırtılı bir ses geliyor. Dahili uydu alıcı belli bir zaman sonra çalışmamaya başladı harici takarak o sorunu aştım ama besleme kısmındaki o ses uzun vadede nasıl bir soruna yol açabilir? Besleme kartında hangi parçaların değiştirilmesi gerekir?
resim güzel insan, görmeden nasıl bilelim? bizler müneccim değiliz senin gördüğün gözlerle görmek henüz mümkün değil.

Hocam bu modeli önerir misiniz bende düşünüyorum da, böyle sorunlar çıkartıyorsa tat kaçırır gerçekten
Cızırtı dışında herhangi bir sorun yaşamadım ama bu biraz eski bir model. Ayrıca ben aldığımda bu ürün ülkede satışı yoktu ve batmadan önce istanbul bilişimden almıştım. Piyasası 2800 iken 1800 vermiştim ve o zamanlarda (2016 hatırlıyorum) kuzey avrupa ülkelerinde satışı vardı. Yine olsa alırım diye düşünüyorum.

Şimdi, bu TV'nin dahili uydu alıcı kısmı hiç çalışmadığına göre çıkan cızırtı muhtemelen onun kendi geçme bağlantılarıyla ilgili olabilir, bu TV'nin çalışmasını etkilemiyorsa ciddi sıkıntısı yok demektir. Ama bu cızırtı TV besleme kartı ayrıksa onun bağlantılarıyla ilgili olabilir, elemanlarının soğuk lehimiyle de ilgili olabilir, yani kapak açılmadan, resimlerini görmeden bir şey söylenemez. Ama kapağı açmaya karar verirseniz tüm geçme bağlantılarını söküp yeniden yerlerine takın, temassızlıkla doğrudan ilgiliyse bu sesi geçer, ama SMPS trafosu iç sargısı/ayak bağlantıları köprü diyot, NTC, vb. elemanların soğuk lehimiyle direk ilgiliyse bu ses geçmez, bunların yerini tespit edip lehimlerini yeniden yenilemek gerekir. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri