sahte kondansatör

**poyraz**

Üye
Bunuda gördüm ya gözlerim açık gitmez Transistör Entegre derken sahte (çakma,patates) Kondansatörde gördüm

Sahte Kondansatör Ne yalan söyliyeyim zekice kimin aklına gelirki 6800uf kondansatörün içinden 2200uf çıkacağı tahminimce çin işidir ne yapsın garipler ithalatcılar daha ucuz daha ucuz diyor onlarda uygulamaya geçiyor piyasada cok kullanılan STK730-090 , STK4048 lerinde çakmaları var dikkat edilim arkadaşlar fotograflar ekte

Ekli dosyalar

• sahte-kondansator.jpg
    sahte-kondansator.jpg
    40.8 KB · Görüntüleme: 71
Moderatör tarafında düzenlendi:
İnanılmaz bir icat ben LM 338 'lerin patetes baskılarını görmüştüm gerilimi ayarlayabiliyor fakat akım basamıyor anında ucuyordu üzerinde SLEEP yazanlar süper akıma dayanıyor kolay kolay ucma derdi olmuyor bu kondansatör olayı pesss dogrusu........!

daha dikkatli olmak lazım ama satın almacı arkadaşlar seçici olmaları lazım hangi bir malzemenin içinde ne var nasıl bilecez ki

ben de 4538 patates baskısına rastlamıştım, malzeme alırken ST markadan uzak durmanızı öneririm sahtesi çok fazla

çok ilginç daha neler göreceğiz acaba :D

sn .**poyraz**

bizzat görmediyseniz bence fazla inanmayın bilerek yapılmış bir işe benziyo çünkü kondansatör açılırken özen gösterilmiş kim bi kondansatör açarken özen gösterir bozuksa direk atar ben öle yapıyorum
devre yapıcak olan bütün malzemelerin kontrolünü yapıpta devreye takar yapmadan takanda kendi hatasıdır

Ekonomide bir söz vardır
Fakir ülkeler,fakir oldukları için fakirdirler
Bilmem anlatabiliyormuyum

pes vallahi arkadaşlar ben siemens kontaktörün iran ve çin malını görmüştüm ama bu daha zekice acaba hangi marka kondansatör marka vermenin bi sakıncası varmı

hayal etmek çokda zor değil. kaliteli malzeme biraz pahalı olur. ama sorun yaşanmaz firmanızında adınızında toplum içerisinde iyi bir yerde olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri