S7300 cycle interrupt zamanını değiştirme

Raichu

Üye
Merhaba arkadaşlar

Bilginize başvurduğum bir sorunum var.

Daha önce s71500 ET200SP plc de ''SET_CINT'' komutunu kullanarak OB31 cycle intyerrrupt bloğunun hangi periyotla çalışacağını belirlemiştim.(ms cinsinden)
Şimdi ise simatic manager da s7300 plc de yapmam gerekiyor ama bu komutu veya bu işi yapacak komutu bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Screenshot_2020-11-04 Organisationsbausteine - infoplc_net_sitrain_12_obs pdf.png

Menüye Hardware>CPU>Properties altından ulaşabilirsin, Hangi OB kullanabileceğin kullandığın cpu modeline göre değişir.

sayın macix

cevabınız için teşekkür ederim.
kullandığım plc cpu315-2PN/DP

Ben s71500 de taramanın interrupta kaç ms de bir gideceğini bir değişkenle ayarlamıştım.
komutu aşağıda ekledim. OB_NR girişine projedeki OB35 i koyduğum zaman artık CYCLE girişine yazdığım süre periyodunda tarama OB35 e gider.

s7300 plc lerdede aynısını yapmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    27.3 KB · Görüntüleme: 14
sayın macix

cevabınız için teşekkür ederim.
kullandığım plc cpu315-2PN/DP

Ben s71500 de taramanın interrupta kaç ms de bir gideceğini bir değişkenle ayarlamıştım.
komutu aşağıda ekledim. OB_NR girişine projedeki OB35 i koyduğum zaman artık CYCLE girişine yazdığım süre periyodunda tarama OB35 e gider.

s7300 plc lerdede aynısını yapmak istiyorum.

Bunu harware kısmından ayarlaman gerek.

Merhaba apaçi,
Bu işlem bahsettiğin gibi tia portal üzerinden yapılabiliyor. Simatic manager üzerinde set local time işlemleri mevcut ama interrupt için tia portalda mevcut olan set_cint türevi bir fonksiyon varmı bilmiyorum. Araştırma sonucunu paylaşırsan sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri